Naga MarketsCarrytradelg
Witam Państwa serdecznie! CARRY TRADE to nowy odświeżony dział “Gry ze swap”.

Chce Państwu przypomnieć, że cały czas mam ten sam rachunek inwestycyjny na którym analizuję pary walutowe i otwieram pozycje tylko w przypadkach kiedy jest trend zgodny z dodatnimi punktami swapowymi. Czyli nie zarabiam tylko na ruchu trendu wybranej pary walutowej ale również na przetrzymywaniu pozycji przez noc.

Wytłumaczenie co to jest swap i w jaki sposób zarabiamy na punktach swap przeczytacie tu:
Co to jest swap,W jaki sposób zarabiamy na punktach swapowych.


Zapraszam również do zapoznania się z wcześniejszymi Analizami.


Obok znajduje się tabela prezentująca ilość środków jaki zarobimy otwierając odpowiednią pozycję na odpowiedniej parze walutowej (u brokera XM), która będzie na bieżąco aktualizowana(kliknij na nią żeby powiększyć obraz).


W dzisiejszym artykule podsumujemy rok 2014 z systemem inwestycyjnym Carry Trade. Nie jest to podsumowanie całego roku kalendarzowego ponieważ rachunek został otwarty 15 maja 2014 roku. Za ten okres było otworzono 43 pozycji. Zysk został zaksięgowany po zamknięciu 14 pozycji, 3 pozycje nadal są otwarte i 26 pozycji zostały zamknięte ze stratą.

3 najlepsze zagrania w 2014 roku:

3) EURAUD – 21.05.2014
EURAUD
Transakcja jest przykładem jak wykorzystywać siłę trendu oraz klasyczną analizę techniczną. W najwyżej części wykresu widać formację RGR. Po przełamaniu wsparcia obszar stał się oporem i właśnie tam została zajęta pozycją. Pozycja osiągnęła poziom T/P, który znajdował się w okolicach wsparcia.

2) EURZAR – 09.07.2014
EURZAR
Tutaj jest pokazane fałszywe wybicie dołka. Proszę spojrzeć na sygnały sprzedaży, które były uformowane wcześniej. W tych okolicach było większość stop lossów ustawionych przez traderów. Następnie było wybicie tych wszystkich stop lossów i to nie spowodowało żadnej sensownej zwyżki ceny. W następnym tygodniu cena po raz kolejny przetestowała opór i po tym uformował się sygnał sprzedaży. Na wykresach dziennych była również widoczna silna dywergencja co pokazywało słabość rynku. Transakcja może służyć przykładem gdzie wchodzą grube ryby na rynek i jak należy to wykorzystać. Proszę zwrócić uwagę na stosunek zysku do ryzyka, który był ponadprzeciętny.

1) EURTRY – 15.05.2014 / 06.08.2014 / 31.10.2014
EURTRY
Najlepszym tradem w 2014 roku na tym koncie uważam za serie transakcji krótkich na parze walutowej EURTRY. Pierwsza pozycja była również najdłuższą pozycją na koncie i pozostawała otwarta przez około 6 miesięcy. Transakcja pokazuję jak ważne jest zaufanie do własnej analizy długoterminowej oraz wyczucie rynku i elastyczność. Po lewej strony zaznaczyłem pierwotny poziom stop lossu transakcji. Następnie po upływie czasu i wyraźnych oznakach słabości rynku pozycją została powiększona 3 krotnie dzięki zyskom z punktów swapowych oraz zmniejszeniu odległości stop lossu.

Lista wszystkich zaksięgowanych z zyskiem transakcji niżej:
+

 

3 najbardziej nieudane pozycje niżej:

 

3) GBPNZD – 09.06.2014
GBPNZD
Pozycja była zajęta na płaskim, szarpanym rynku na podstawie sygnału. Na obecnym wykresie można zauważyć, że stop loss był ustawiony zbyt daleko w nie rozsądnym miejscu.

2) EURNZD – 04.08.2014
EURNZD
W tym przypadku również jest dosyć nieudanie ustawiony poziom stop loss. Który logicznie byłoby ustawić nieznacząco powyżej strefy oporu. Z tej perspektywy widać, że stosunek zysku do ryzyka nie był również korzystny. Dobrą decyzją byłoby przesunięcie poziomu stop loss na zero po tym jak cena poszła w dobrym kierunku. Pozycja, która początkowo dynamicznie zbliżała się do poziomu take profit przez brak reakcji zakończyła się zaksięgowaną stratą.

1) AUDUSD – 02.07.2014
AUDUSD1W

Z tej perspektywy widać, że pozycja długa była zajęta pod oporem z wykresu tygodniowego. Cena kilkakrotnie była powstrzymywana w tym miejscu. Decyzja o otwarciu tej pozycji początkowo była zła.

AUDUSD1D
Tak wygląda transakcja na wykresie dziennym. Kolejną nauczką na tej pozycji było to, że była ona duża i poziom stop loss chociaż był, krótki to stanowił 2% depozytu. Jest to dobrym przykładem, że nie należy kierować się wykresem z niższego interwału czasowego ignorując płynące wskazówki z wyższego interwału. Stop loss został osiągnięty już w następny dzień i był to najszybszym stop lossem w 2014 roku.

Lista wszystkich zaksięgowanych z stratą transakcji niżej:
-

 

Otwarte pozycje na koncie niżej:

open

 

Podsumowanie

Podsumowując był to dobry okres w którym został wypracowany niezły zysk, który wyniósł 13,6%. Wartość dodatnia systemu zadziałała bardzo dobrze ponieważ przy stratnej transakcji wielkość straty była zmniejszana i przy zyskownej zysk był znacząco większy od zakładanego. Łączna kwota zysków z punktów swapowych to 8,2%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here