Naga MarketsCarrytradelg

Pokazujemy rachunek inwestycyjny na którym analizujemy pary walutowe i otwieramy pozycje tylko w przypadkach kiedy jest trend zgodny z dodatnimi punktami swapowymi. Czyli nie zarabiam tylko na ruchu trendu wybranej pary walutowej ale również na przetrzymywaniu pozycji przez noc.

Wytłumaczenie co to jest swap i w jaki sposób zarabiamy na punktach swap przeczytacie tu:
Co to jest swap,W jaki sposób zarabiamy na punktach swapowych.


Zapraszamy również do zapoznania się z wcześniejszymi Analizami.


Obok znajduje się tabela prezentująca ilość środków jaki zarobimy otwierając odpowiednią pozycję na odpowiedniej parze walutowej (u brokera XM), która będzie na bieżąco aktualizowana(kliknij na nią żeby powiększyć obraz).


Ze względu na brak par walutowych, który obecnie znajdują się w ruchu trendowym (zgodnym z dodatnimi punktami swapowymi), robimy dłuższą przerwę z tradingiem. W okresie przerwy przeanalizujemy skuteczność wybranych formacji Price Action. Formacje zbadamy pod kontem zajęcia pozycji zgodnie z dodatnimi punktami swapowymi. Następnie poprowadzimy dziennik tradera, który będzie mieć na celu skuteczne zarządzanie kapitałem.


NZDUSD

NZDUSD jest popularna parą walutowa, która ma przyzwoite swapy dla pozycji długiej. Jeśli spojrzymy na długość trendów to bez wątpliwości możemy stwierdzić, że warto się zainteresować tą parą walutową. Dlatego zaczniemy nasze testy skuteczności formacji z tej pary walutowej. Najwyższy interwał czasowy, który użyjemy do badań to wykres tygodniowy. Na tym interwale czasowym zbadamy maksymalną możliwą próbę dla formacji Price Action. Użyjemy również filtrów dla zajęcia pozycji w postaci średnich. Pierwszy sygnał Price Action jaki zbadamy to formacja objęcia hossy/bessy. Zwrócimy uwagę na 2 przykłady formacji (Polecamy użyć kwotowania brokera bez niedzielnej świecy otwarcia):

1) Objęcie engulfing

2) Objęcie engulfing, które jest również outside barem (w teorii idealna formacja objęcia hossy/bessy)

W przypadku konkretnej pary walutowej będą interesować nas tylko pozycję długie (ponieważ wiążą się one z dodatnimi punktami swapowymi). Warto jednak wiedzieć jak cena zachowuję się kiedy występuje sygnał dla zajęcia pozycji krótkiej.


Zaczęliśmy badania od 1996 roku. Łącznie na wykresie pojawiło się 72 formacji z czterema różnymi charakterystykami. Niżej tłumaczenie znaczenia sygnałów zaznaczonych w naszych tabelach:

Formacje

Niżej zaprezentowane screeny z formacjami które zbadaliśmy.

1 2 3

Czynniki na które zwróciliśmy uwagę to trend (żeby uniknąć subiektywnego określenia trendu użyliśmy pochylenie średnich), miejsca powstania formacji, wielkość formacji, maksymalna korekta formacji(FIBO 38,2% / 50% /61,8%). Do badań użyliśmy książkowego zalecania ustawienia stop lossa(pod formacją). Warunkiem zajęcia pozycji było przekroczenie maximum lub minimum formacji.

Ciekawostka: Skuteczność formacji według książkowych zaleceń to 59%.

Dziś przeanalizujemy jak się zachowywała cena kiedy na rynku mogliśmy jednoznacznie zidentyfikować trend spadkowy na podstawie średnich.

Łącznie mieliśmy 21 sygnałów na zajęcie pozycji.

13 dla pozycji długiej i 8 dla pozycji krótkiej.

Przyjrzyjmy się bliżej statystykom:

Srednie-

Carry Trade: NZDUSD – budujemy system transakcyjny cz.1

Widzimy, że z 13 pozycji długich 8 skończyło się fałszywym wybiciem. Kiedy występował sygnał do zajęcia pozycji krótkiej to on się sprawdził 6 razy. Możemy zauważyć, że gra z trendem się opłaca. Widzimy, że jeśli średnie są spadkowe to niezależnie od kierunku wybicia pozycje krótkie bardziej nam się opłacą. Przykładowo w takiej sytuacji zaksięgowalibyśmy 14 zyskownych transakcji i 7 stratnych (ok. 66% zyskownych). Niżej zaprezentowane szczegóły zyskownych pozycji dla takiego scenariusza.

Srednie-p

Widzimy, że w przypadku fałszywego wybicia cena nie osiągała zasięg większy niż 40% ranga, tam mogłoby być dobre miejsce na ustawienia s/l (w tym przypadku RR wynosi 2,5:1). W przypadku pozycji krótkich cena zachowowyla się w różne sposoby, jeśli ustawilibyśmy zlecenia obronne na którymś poziomie Fibo to nasza skuteczność zagrań by spadła ale uzyskalibyśmy lepszy stosunek RR (bezplatne szkolenia wprowadzające – dla początkujących traderów). Należy pamiętać, że pozycje krótkie na tej parze walutowej wiążą się z ujemnymi punktami swapowymi i przetrzymywanie pozycji wiąże się z kosztami (polecamy sprawdzić swapy u brokera XM). Możemy również zauważyć, ze jeśli średnie są spadkowe to formacja objęcia hossy nie jest wiarygodnym sygnałem do zajęcia pozycji długiej. Zapraszamy naszych czytelników na śledzenie następnych analiz, w których zbadamy wszystkie formację i złożymy optymalną strategie do zajęcia pozycji zgodnych z dodatnimi punktami swapowymi na tej parze walutowej.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here