Naga MarketsCarrytradelg
Witam Państwa serdecznie! CARRY TRADE to nowy odświeżony dział “Gry ze swap”.

Chce Państwu przypomnieć, że cały czas mam ten sam rachunek inwestycyjny na którym analizuję pary walutowe i otwieram pozycje tylko w przypadkach kiedy jest trend zgodny z dodatnimi punktami swapowymi. Czyli nie zarabiam tylko na ruchu trendu wybranej pary walutowej ale również na przetrzymywaniu pozycji przez noc.

Wytłumaczenie co to jest swap i w jaki sposób zarabiamy na punktach swap przeczytacie tu:
Co to jest swap,W jaki sposób zarabiamy na punktach swapowych.


Zapraszam również do zapoznania się z wcześniejszymi Analizami.


Obok znajduje się tabela prezentująca ilość środków jaki zarobimy otwierając odpowiednią pozycję na odpowiedniej parze walutowej (u brokera XM), która będzie na bieżąco aktualizowana(kliknij na nią żeby powiększyć obraz).


NZDJPY
NZDJPY1M

NZDJPY – na wykresie miesięcznym widzimy, że poprzednia świeca miesięczna to silna niedźwiedzia świeca “marubozu”. Można również bez problemu zauważyć, że wykres znajduję się w okolicach maximów historycznych. Jeden raz w historii cena osiągnęła wyższy poziom(krótkotrwale w 2007 roku). Jedna świeca jednak nie zmienia trendu na interwale miesięcznym tylko może nas ostrzegać o jego słabości. Przyjrzyjmy się bliżej tej parze walutowej.
NZDJPY1W
Na wykresie tygodniowym można bez problemu zauważyć zaznaczoną strefę wsparcia/oporu, która została dwukrotnie przełamana. Strefa nie jest już tak silna jak wcześniej(kiedy stanowiła opór) ale interesujące jest to, że po przełamaniu strefy od dołu powstała formacja podwójnego szczytu. Następnie byliśmy świadkami formacji objęcia hossy i powrotu do wzrostów. Obecnie jesteśmy świadkami testu tej strefy, która obecnie stanowi również linie szyi i okolice 61,8% zniesienia impulsu spadkowego. Niestety nic nie wskazuje na reakcje podaży w tym miejscu. Jednak to jest poważny znak ostrzegawczy dla trendu wzrostowego. Jeśli nie zobaczymy nowego szczytu i cena postawi nowy dołek to można będzie bez problemu zauważyć formację RGR, która również zapowiada zmianę trendu. Jeśli będziemy scenariusz zmiany trendu się zrealizuje to należy pamiętać, że pozycję krótkie wiążą się z ujemnymi punktami swapowymi.
NZDJPY1D
Na wykresie dziennym widzimy 2 dosyć silne impulsy w obie strony co podpowiada nam, że sytuacja na parze walutowej nie jest klarowna i każda zajmowana pozycja wiąże się z większym ryzykiem.

Podsumowanie 2014 roku z systemem inwestycyjnym CARRY TRADE


Z ogromną przyjemnością informujemy Państwa, że podczas konferencji FXCUFFS gościć w Polsce będzie Jack Schwager. Podzieli się on sekretami mistrzów tradingu na zamkniętych warsztatach, ale również na otwartym wykładzie! (link do zapisów na konferencję)
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here