Naga MarketsCarrytradelg
Witam Państwa serdecznie! CARRY TRADE to nowy odświeżony dział “Gry ze swap”.

Chce Państwu przypomnieć, że cały czas mam ten sam rachunek inwestycyjny na którym analizuję pary walutowe i otwieram pozycje tylko w przypadkach kiedy jest trend zgodny z dodatnimi punktami swapowymi. Czyli nie zarabiam tylko na ruchu trendu wybranej pary walutowej ale również na przetrzymywaniu pozycji przez noc.

Wytłumaczenie co to jest swap i w jaki sposób zarabiamy na punktach swap przeczytacie tu:
Co to jest swap,W jaki sposób zarabiamy na punktach swapowych.


Zapraszam również do zapoznania się z wcześniejszymi Analizami.


Obok znajduje się tabela prezentująca ilość środków jaki zarobimy otwierając odpowiednią pozycję na odpowiedniej parze walutowej (u brokera XM), która będzie na bieżąco aktualizowana(kliknij na nią żeby powiększyć obraz).


EURTRY

EURTRY
EURTRY – na wykresie tygodniowym bez problemu możemy zauważyć formację obróconej głowy z ramionami. Proszę zwrócić uwagę na ostatnią świece tygodniową, która  jest zaznaczona czerwoną strzałką. Ma ona krótki górny knot oraz zamknęła się powyżej ważnego oporu, który można było traktować jako linie szyi formacji. Na wykresie rzuca się w oczy świeca z długim górnym knotem, która może nam nieco przeszkadzać w analizie. Należy pamiętać o tym, że ta świeca powstała w okresie niskiej zmienności i nie należy ją traktować poważnie. Dodatkowym potwierdzeniem zmiany trendu jest pochylenie średnich oraz sekwencja wyższych dołków i szczytów, które widoczne po prawej stronie wykresu. Powyższa sytuacja pokazuję dlaczego warto jest używać stop lossy pod czas tradingu oraz mieć świadomość, że możemy się mylić. Niżej pokazane jest nasze zlecenie, które otwieraliśmy tydzień temu z założeniem, że trend spadkowy będzie dalej kontynuowany oraz strefa oporu nie zostanie przebita.
Sltry
Wygląda na to, że powracamy do długoterminowego trendu wzrostowego, który jest dobrze widoczny na wykresie niżej (na interwale miesięcznym).
EURTRY1M
Jeśli świeca miesięczna zamknie się na podobnych poziomach to para walutowa przestanie być dla nas atrakcyjna. Jeśli świeca miesięczna zamknie się w okolicach otwarcia to można będzie potraktować wybicie jako fałszywe i oczekiwać dalszego ruchu korekcyjnego w okolice linii trendu, która była wielokrotnie testowana. Taki scenariusz jednak jest mało prawdopodobny.

EURZAR

EURZAR1W
EURZAR – na wykresie wyżej widzimy następną świece wzrostową, która aktywowała stop loss naszego zlecenia. Cena minimalnie ustaliła nowy dołek w trendzie spadkowym i utworzył się ruch korekcyjny. Dobrym miejscem na szukanie okazji do zajęcia pozycji krótkiej będą okolice górnej krawędzi kanału spadkowego oraz zaznaczona strefa powyżej kanału, która jest ważnym oporem.
Slzar

USDPLN

USDPLN
USDPLN – na wykresie dziennym widzimy, że formacja RGR, o której pisaliśmy tydzień temu(link do analizy), zaczyna się realizować. Świeca dzienna zamknęła się poniżej linii szyi. Proszę zwrócić uwagę na następną świecę, która powstała po przebiciu linii szyi. Nie jest to świeca która neguje formację, widzimy, że świeca ustaliła niższe minima od poprzedniej świecy, oraz przetestowała linie szyi. Jeśli ktoś lubi rozgrywać takie setupy to powinien liczyć się z trendem długoterminowy, który jest wzrostowy. Rozsądnym miejscem na ustalenie stop lossa to okolice powyżej ostatniego szczytu, take profit w takim przypadku znajdowałby się w okolicach wsparcia. Stosunek zysku do ryzyka 1:1. Traderzy, które będą celować w większy stosunek zysku do ryzyka powinni być bardziej ostrożni oraz po zrealizowaniu takiego stosunku zysku do ryzyka rozważyć przesunięcie stop lossa na poziomy wejścia w pozycję.

Niżej zaprezentowane aktywne zlecenia na koncie.
zlecenia

Zysk z punktów swap 8,8 % depozytu. Łączny zysk 11,3%.
2014 rok: Zysk z punktów swap 8,2 % depozytu. Łączny zysk 13,6%.

Podsumowanie 2014 roku z systemem inwestycyjnym CARRY TRADEConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here