Naga MarketsCarrytradelg
Witam Państwa serdecznie! CARRY TRADE to nowy odświeżony dział “Gry ze swap”.

Chce Państwu przypomnieć, że cały czas mam ten sam rachunek inwestycyjny na którym analizuję pary walutowe i otwieram pozycje tylko w przypadkach kiedy jest trend zgodny z dodatnimi punktami swapowymi. Czyli nie zarabiam tylko na ruchu trendu wybranej pary walutowej ale również na przetrzymywaniu pozycji przez noc.

Wytłumaczenie co to jest swap i w jaki sposób zarabiamy na punktach swap przeczytacie tu:
Co to jest swap,W jaki sposób zarabiamy na punktach swapowych.


Zapraszam również do zapoznania się z wcześniejszymi Analizami.


Obok znajduje się tabela prezentująca ilość środków jaki zarobimy otwierając odpowiednią pozycję na odpowiedniej parze walutowej (u brokera XM), która będzie na bieżąco aktualizowana(kliknij na nią żeby powiększyć obraz).


EURCAD
EURCAD
EURCAD – na wykresie wyżej widać jak świeca aktywowała zlecenie stop loss na parze walutowej. Stop loss jest spowodowany przez zwiększenie pozycji do którego doszło w środę.
SL
Mimo tego wydarzenia para walutowa nie przestaje być mniej atrakcyjna pod względem pozycji krótkiej. Jedynym zmartwieniem to mocno popytowa świeca na wykresie tygodniowym i należy na nią uważać. Sytuacja na parze walutowej nie jest do końca klarowna. Jeśli spojrzeć na tą sytuacje i pierwotne zalożenia otwarcia pozycji to poziom S/L nie powinien być jeszcze aktywowany(szczegółowa analiza znajduje się tutaj) i właśnie dlatego pozycja zostanie odnowiona.

EURNZD
EURNZD
EURNZD – bardzo interesującą sytuację można zauważyć na tej parze walutowej. Na wykresie można bez problemu zauważyć świece Pin Bar, które wielokrotnie skutkowali dalszym ruchem w kierunku, który był sygnalizowany przez świece. Obecnie na wykresie widzimy trend spadkowy. Jednak można bez problemu zauważyć, że niedźwiedzie prawdopodobnie już pokazali szczyt swojej siły w lipcu 2012 roku, pomocnym w tym jest histogram MACD. W zeszłym miesiącu cena przetestowała niższe poziomy tworząc silną dywergencje niedźwiedzia(histogram MACD osiągnął dużo wyższe wartości przy tym jak cena ustanowiła nowe historyczne minima). Obecnie widzimy świece Pin Bar która powstała na wykresie i sygnalizuje odrzucenie przez rynek niższe poziomy. Pozycja długa wygląda atrakcyjnie, jednak należy się liczyć z ryzykiem, z czasem inwestycji ponieważ jest to wykres miesięczny i z ujemnymi punktami swapowymi. Właśnie przez ujemne punkty swapowe pozycja nie może być otwarta na tym koncie.

Niżej zaprezentowane aktywne zlecenia na koncie.
zlecenia

Zysk z punktów swap 8,3 % depozytu. Łączny zysk 10,1%.
2014 rok: Zysk z punktów swap 8,2 % depozytu. Łączny zysk 13,6%.
1 miesiąc: +14.23%.
2 miesiąc: -1.73%.
3 miesiąc: -1.10%.
4 miesiąc: +1.54%.
5 miesiąc: +1.36%.
6 miesiąc: +4.50%.
7 miesiąc: -5.02%.

Podsumowanie 2014 roku z systemem inwestycyjnym CARRY TRADEConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here