Naga MarketsCarrytradelg

Pokazujemy rachunek inwestycyjny na którym analizujemy pary walutowe i otwieramy pozycje tylko w przypadkach kiedy jest trend zgodny z dodatnimi punktami swapowymi. Czyli nie zarabiam tylko na ruchu trendu wybranej pary walutowej ale również na przetrzymywaniu pozycji przez noc.

Wytłumaczenie co to jest swap i w jaki sposób zarabiamy na punktach swap przeczytacie tu:
Co to jest swap,W jaki sposób zarabiamy na punktach swapowych.


Zapraszamy również do zapoznania się z wcześniejszymi Analizami.


Obok znajduje się tabela prezentująca ilość środków jaki zarobimy otwierając odpowiednią pozycję na odpowiedniej parze walutowej (u brokera XM), która będzie na bieżąco aktualizowana(kliknij na nią żeby powiększyć obraz).


Ze względu na brak par walutowych, który obecnie znajdują się w ruchu trendowym (zgodnym z dodatnimi punktami swapowymi), robimy dłuższą przerwę z tradingiem. W okresie przerwy przeanalizujemy skuteczność wybranych formacji Price Action. Formacje zbadamy pod kontem zajęcia pozycji zgodnie z dodatnimi punktami swapowymi. Następnie poprowadzimy dziennik tradera, który będzie mieć na celu skuteczne zarządzanie kapitałem.


AUDUSD

AUDUSD jest często uważany przez traderów za parę walutową klasy major. Właśnie dlatego zaczniemy nasze testy skuteczności formacji z tej pary walutowej. Najwyższy interwał czasowy, który użyjemy do badań to wykres tygodniowy. Na tym interwale czasowym zbadamy maksymalną możliwą próbę dla formacji Price Action. Użyjemy również filtrów dla zajęcia pozycji w postaci średnich. Pierwszy sygnał Price Action jaki zbadamy to formacja objęcia hossy/bessy. Zwrócimy uwagę na 2 przykłady formacji:

1)  Objęcie engulfing

2) Objęcie engulfing, które jest również outside barem (w teorii idealna formacja objęcia hossy/bessy)

W przypadku konkretnej pary walutowej będą interesować nas tylko pozycję długie (ponieważ wiążą się one z dodatnimi punktami swapowymi). Warto jednak wiedzieć jak cena zachowuję się kiedy występuje sygnał dla zajęcia pozycji krótkiej.

Niżej zaprezentowane screeny z wyglądem formacji.

AUDUSDprz1
Wykres 1

Na wykresie wyżej widzimy 3 idealne formacje objęcia hossy(zaznaczone kciukiem) i 2 formacji objęcia korpusów świec. Po prawej stronie wykresu średnie, są spadkowe. Możemy zauważyć, że 3 formacji objęcia zostałyby zamknięte z stratą. Po lewej stronie wykresu jedna formacja zakończyłaby się stratą inna zyskiem – 1/1.

AUDUSDprz2
Wykres 2

Na tym wykresie widzimy trend wzrostowy o tym świadczy wstęga średnich i świece marubozu, które ustalają regularnie wyższe szczyty. Na tym przykładzie widzimy jak silne są byki i niemal każda pozycja kończy się zyskiem. Warto zwrócić uwagę na sygnały objęcia hossy. Możemy zauważyć, że wybicia w kierunku przeciwległym do trendu nie realizowali zasięgu wielkości formacji objęcia (przykład zaznaczony strzałką). Jeśli zauważymy powtarzalność na wykresie to można taki sygnał do zajęcia pozycji zgodnej trendem i przeciwległej do kierunku wybicia z formacji. Ciekawostką jest to, że 3 pierwsze formację na wykresie pierwszym również zadziałały w ten sposób. Zapraszamy na śledzenie następnych analiz, w których będziemy prezentować skuteczność zbadanych formacji oraz alternatywne sposoby do zajęcia pozycji.


logo_xm_2Analiza powstała przy współpracy z brokerem XM. Promocja – załóż konto i otrzymaj 30USD bez depozytu. Broker XM oferuje handel FX, CFD, ropa i złoto. Zobacz również ofertę szkoleń internetowych: WebinariaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here