Naga MarketsCarrytradelg

Pokazujemy rachunek inwestycyjny na którym analizujemy pary walutowe i otwieramy pozycje tylko w przypadkach kiedy jest trend zgodny z dodatnimi punktami swapowymi. Czyli nie zarabiam tylko na ruchu trendu wybranej pary walutowej ale również na przetrzymywaniu pozycji przez noc.

Wytłumaczenie co to jest swap i w jaki sposób zarabiamy na punktach swap przeczytacie tu:
Co to jest swap,W jaki sposób zarabiamy na punktach swapowych.


Zapraszamy również do zapoznania się z wcześniejszymi Analizami.


Obok znajduje się tabela prezentująca ilość środków jaki zarobimy otwierając odpowiednią pozycję na odpowiedniej parze walutowej (u brokera XM), która będzie na bieżąco aktualizowana(kliknij na nią żeby powiększyć obraz).


Ze względu na brak par walutowych, który obecnie znajdują się w ruchu trendowym (zgodnym z dodatnimi punktami swapowymi), robimy dłuższą przerwę z tradingiem. W okresie przerwy przeanalizujemy skuteczność wybranych formacji Price Action(polecamy sprawdzić swapy u brokera XM). Formacje zbadamy pod kontem zajęcia pozycji zgodnie z dodatnimi punktami swapowymi. Następnie poprowadzimy dziennik tradera, który będzie mieć na celu skuteczne zarządzanie kapitałem.


AUDUSD

AUDUSD jest często uważany przez traderów za parę walutową klasy major. Właśnie dlatego zaczniemy nasze testy skuteczności formacji z tej pary walutowej. Najwyższy interwał czasowy, który użyjemy do badań to wykres tygodniowy. Na tym interwale czasowym zbadamy maksymalną możliwą próbę dla formacji Price Action. Użyjemy również filtrów dla zajęcia pozycji w postaci średnich. Drugi sygnał Price Action jaki zbadamy to Inside Bar (Polecamy użyć kwotowania brokera bez niedzielnej świecy otwarcia).

W przypadku konkretnej pary walutowej będą interesować nas tylko pozycję długie (ponieważ wiążą się one z dodatnimi punktami swapowymi). Warto jednak wiedzieć jak cena zachowuję się kiedy występuje sygnał dla zajęcia pozycji krótkiej.


Zaczęliśmy badania od 1994 roku. Łącznie na wykresie pojawiło się 105 formacji.

Niżej zaprezentowane screeny z formacjami które zbadaliśmy.

1 2 3 4 5

7

8

Czynniki na które zwróciliśmy uwagę to trend (żeby uniknąć subiektywnego określenia trendu użyliśmy pochylenie średnich), miejsca powstania formacji, wielkość formacji, maksymalna korekta formacji. Do badań użyliśmy książkowego zalecania ustawienia stop lossa(pod formacją). Warunkiem zajęcia pozycji było przekroczenie maximum lub minimum formacji.

Dziś przeanalizujemy jak się zachowywała cena kiedy na rynku mogliśmy jednoznacznie zidentyfikować trend spadkowy na podstawie średnich.

Łącznie mieliśmy 46 sygnał na zajęcie pozycji.

26 dla pozycji długiej i 20 dla pozycji krótkiej.

Przyjrzyjmy się bliżej statystykom:

+sNa pierwszy rzut oka możemy zauważyć, że klasyczny sygnał do zajęcia pozycji długiej nie może być czynnikiem decyzyjnym przy zajmowaniu pozycji. Widzimy, że większość wybić z formacji to są fałszywe wybicia. Warto zwrócić uwagę na to ,że kiedy występował sygnał do zajęcia pozycji krótkiej to cena po nim robiła zachowywała się w powtarzalny sposób. Jeśli formacja pojawiała się powyżej średnich to w większości przypadków cena osiągała poziomy T/P. Jeśli formacja powstała pod czas testu średnich to sygnał na zajęcie pozycji krótkiej niemal zawsze był fałszywy. Niżej zaprezentowane szczegóły zyskownych pozycji dla takiego scenariusza.

+p

Widzimy, że niemal wszystkie pozycję które powstały powyżej wstęgi średnich i charakteryzowały się fałszywym wybiciem dając sygnał do zajęcia pozycji długiej nie osiągnęli większego od 1,9 RR. Jeśli zauważymy taką sytuację na wykresie to można rozważać zajęcie pozycji długiej i celować w bardzo korzystny RR(bezpłatne szkolenia wprowadzające – dla początkujących traderów). Dla takich pozycji nie należy ryzykować więcej niż 1% kapitału. Formację, które powstawały nad wstęgą średnich i sugerowały zajęcie pozycji krótkiej osiągali RR co najmniej 1/1. Podobna sytuacja miała miejsce pod czas fałszywego wybicia formacji, która powstała w trakcie testu średnich. Przy takim scenariuszu mielibyśmy 20 zyskownych transakcji i 6 stratnych. Zapraszamy naszych czytelników na śledzenie następnych analiz, w których zbadamy wszystkie formację i złożymy optymalną strategie do zajęcia pozycji zgodnych z dodatnimi punktami swapowymi na tej parze walutowej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here