Naga Markets

Carrytradelg

Pokazujemy rachunek inwestycyjny na którym analizujemy pary walutowe i otwieramy pozycje tylko w przypadkach kiedy jest trend zgodny z dodatnimi punktami swapowymi. Czyli nie zarabiam tylko na ruchu trendu wybranej pary walutowej ale również na przetrzymywaniu pozycji przez noc.Wytłumaczenie co to jest swap i w jaki sposób zarabiamy na punktach swap przeczytacie tu:
Co to jest swap,W jaki sposób zarabiamy na punktach swapowych.


Zapraszamy również do zapoznania się z wcześniejszymi Analizami.


Obok znajduje się tabela prezentująca ilość środków jaki zarobimy otwierając odpowiednią pozycję na odpowiedniej parze walutowej (u brokera XM), która będzie na bieżąco aktualizowana(kliknij na nią żeby powiększyć obraz).


Ze względu na brak par walutowych, który obecnie znajdują się w ruchu trendowym (zgodnym z dodatnimi punktami swapowymi), robimy dłuższą przerwę z tradingiem. W okresie przerwy przeanalizujemy skuteczność wybranych formacji Price Action(polecamy sprawdzić swapy u brokera XM). Formacje zbadamy pod kontem zajęcia pozycji zgodnie z dodatnimi punktami swapowymi. Następnie poprowadzimy dziennik tradera, który będzie mieć na celu skuteczne zarządzanie kapitałem.


AUDUSD

NED

AUDUSD jest często uważany przez traderów za parę walutową klasy major. Właśnie dlatego zaczniemy nasze testy skuteczności formacji z tej pary walutowej. Najwyższy interwał czasowy, który użyjemy do badań to wykres tygodniowy. Na tym interwale czasowym zbadamy maksymalną możliwą próbę dla formacji Price Action. Użyjemy również filtrów dla zajęcia pozycji w postaci średnich. Drugi sygnał Price Action jaki zbadamy to Inside Bar (Polecamy użyć kwotowania brokera bez niedzielnej świecy otwarcia).

W przypadku konkretnej pary walutowej będą interesować nas tylko pozycję długie (ponieważ wiążą się one z dodatnimi punktami swapowymi). Warto jednak wiedzieć jak cena zachowuję się kiedy występuje sygnał dla zajęcia pozycji krótkiej.


Zaczęliśmy badania od 1994 roku. Łącznie na wykresie pojawiło się 105 formacji.

Niżej zaprezentowane screeny z formacjami które zbadaliśmy.

1 2 3 4 5

7

8

Czynniki na które zwróciliśmy uwagę to trend (żeby uniknąć subiektywnego określenia trendu użyliśmy pochylenie średnich), miejsca powstania formacji, wielkość formacji, maksymalna korekta formacji. Do badań użyliśmy książkowego zalecania ustawienia stop lossa(pod formacją). Warunkiem zajęcia pozycji było przekroczenie maximum lub minimum formacji.

Na początek przeanalizujemy jak się zachowywała cena kiedy na rynku nie mogliśmy jednoznacznie zidentyfikować trend na podstawie średnich.

Łącznie mieliśmy 18 sygnałów na zajęcie pozycji.

9 dla pozycji długiej i 9 dla pozycji krótkiej.

Przyjrzyjmy się bliżej statystykom:

NsWidzimy, że z 9 pozycji długiej 5 skończyło się T/P(co najmniej 1:1). Kiedy występował sygnał do zajęcia pozycji krótkiej to on się sprawdził tylko 3 razy. Możemy zauważyć, że bardziej nam się opłaca ustawiać pozycję długie niezależnie od formacji i kierunku wybicia. Przykładowo w takiej sytuacji zaksięgowalibyśmy 11 zyskownych transakcji i 7 stratnych. Niżej zaprezentowane szczegóły zyskownych pozycji dla takiego scenariusza.

Np

Widzimy, że w przypadku fałszywego wybicia cena nie osiągała zasięg większy niż 39% ranga, tam mogłoby być dobre miejsce na ustawienia s/l. W przypadku pozycji długich maksymalna korekta po wybiciu nie przekroczyła 38%, tam mogłoby być dobre miejsce na ustawienia s/l, przy czym uzyskalibyśmy lepszy stosunek RR(bezplatne szkolenia wprowadzające – dla początkujących traderów). Przy takim scenariuszu mielibyśmy 11 zyskownych pozycji z stosunkiem zysku do ryzyka 2,5:1. Jest to tylko mały fragment badań i próba jest zbyt mała, żeby nią się sugerować. Zapraszamy naszych czytelników na śledzenie następnych analiz, w których zbadamy wszystkie formację i złożymy optymalną strategie do zajęcia pozycji zgodnych z dodatnimi punktami swapowymi na tej parze walutowej.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here