Naga Markets

Carrytradelg
Witam Państwa serdecznie! CARRY TRADE to nowy odświeżony dział “Gry ze swap”.

Chce Państwu przypomnieć, że cały czas mam ten sam rachunek inwestycyjny na którym analizuję pary walutowe i otwieram pozycje tylko w przypadkach kiedy jest trend zgodny z dodatnimi punktami swapowymi. Czyli nie zarabiam tylko na ruchu trendu wybranej pary walutowej ale również na przetrzymywaniu pozycji przez noc.Wytłumaczenie co to jest swap i w jaki sposób zarabiamy na punktach swap przeczytacie tu:
Co to jest swap,W jaki sposób zarabiamy na punktach swapowych.


Zapraszam również do zapoznania się z wcześniejszymi Analizami.


Obok znajduje się tabela prezentująca ilość środków jaki zarobimy otwierając odpowiednią pozycję na odpowiedniej parze walutowej (u brokera XM), która będzie na bieżąco aktualizowana(kliknij na nią żeby powiększyć obraz).


AUDJPY
AUDJPY

AUDJPY – na parze walutowej aktywował się stop loss po czym powstała kolejna świeca Pin Bar.
sl
Zwiększenie pozycje nie byłoby rozsądnym ponieważ połowa pozycji została już zaksięgowana z stratą. Na tej parze walutowej mamy również sprzeczne sygnały. Technicznie, na wykresie tygodniowym mamy silny sygnał kupna. Fundamentalnie mamy decyzje SNB skutki której są nieprzewidziane, to powoduje możliwość umocnienia się JPY ponieważ jest to waluta z grupy “safe haven”. Najmniej kontrowersyjna decyzja będzie przesunięcie poziomu stop loss pod świece tygodniową.

EURCAD
EURCAD

NED

EURCAD – cena dotarła do ważnego poziomu, postawiła nowy dołek i potwierdziła trend. Obecne poziomy cenowe nie są atrakcyjne do zajęcia pozycji. Z jednej strony nie mieliśmy jeszcze testu poziomu 1.37, z drugiej od ponad miesiąca nie mieliśmy żadnej poważnej korekty. To nie zmienia faktu ze para walutowa jest interesująca pod względem pozycji krótkiej. Dobrym miejscem na taką pozycję będą okolice 1.44. Rozsądny poziom stop lossa to okolice 1.467 w takim przypadku take profit można ustawić nawet w okolicach 1.37.

GBPAUD
GBPAUD

GBPAUD – w tym tygodniu na parze walutowej pojawił się popyt, który był szybko stłumiony przez podaż. W efekcie powstała świeca Inside Bar czyli sygnał sprzedaży. Można ją rozegrać na 3 sposoby.
1) Ustawić zlecenie oczekujące w połowie świecy z poziomem stop lossa powyżej maximów.
2) Ustawić zlecenie oczekujące w poniżej świecy z poziomem stop lossa powyżej maximów.
3) Wejść po aktualnej cenie z poziomem stop lossa powyżej maximów.
Osobiście jestem skłony do scenariusza 1 ponieważ ma on najbardziej korzystny poziom zysku do ryzyka. Istnieje jednak zagrożenie, że “pociąg” ucieknie i zostaniemy bez pozycji. W przypadku pozycji krótkiej rozsądnym poziomem take profit będą okolice 1.79(na taką pozycje nie ryzykowałbym więcej od 1% depozytu.).

Niżej zaprezentowane aktywne zlecenia na koncie.
zlecenia

Zysk z punktów swap 8,3 % depozytu. Łączny zysk 14,1%.
2014 rok: Zysk z punktów swap 8,2 % depozytu. Łączny zysk 13,6%.
1 miesiąc: +14.23%.
2 miesiąc: -1.73%.
3 miesiąc: -1.10%.
4 miesiąc: +1.54%.
5 miesiąc: +1.36%.
6 miesiąc: +4.50%.
7 miesiąc: -5.02%.

Podsumowanie 2014 roku z systemem inwestycyjnym CARRY TRADEŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here