Naga MarketsMark CarneyNaczelnik Banku Anglii, Mark Carney podkreślił dziś podczas przemówienia do członków Izby Gmin, że oczekiwania na niekontrolowane wycofanie się z Unii Europejskiej podniosły się do “niewygodnie wysokiego” poziomu. To sprawia, że wahania brytyjskiej waluty są i będą do czasu ostatecznego porozumienia – ogromne. 


Carney zwrócił się dziś do brytyjskich prawodawców, przemawiając po raz pierwszy od czasu, gdy premier Theresa May opublikowała swoją propozycję porozumienia o wycofaniu się z Unii Europejskiej. Powiedział również, że perspektywy polityki monetarnej i stóp procentowych będą zależeć od tego, w jaki sposób Brexit wpłynie na podaż i popyt – i walutę – w najbliższych miesiącach. Przypomniał również politykom, że decydenci w gruncie rzeczy nie mają konkretnego scenariusza w razie tzw. no deal Brexit.

Zobacz również: Jak posiedzenie Banku Anglii wpłynie na kurs funta? Prognozy GBP/USD

Przewodniczący Angielskiego Banku przypominał podczas dzisiejszej wypowiedzi, że sytuacja związana z porozumieniem ws. Brexitu wcale nie uległa zmianie – co więcej, czym bliżej do ostatecznych rozmów tym więcej jest niepewności oraz nieporozumień, które wpływają na całą ekonomię Wielkiej Brytanii.

Carney mówiąc o ekonomii miał m.in na myśli ostatnie ruchy na krajowej walucie, które w ostatnim czasie są bardzo duże – a mają również takie pozostać do ostatecznego ustabilizowania sytuacji, oraz o fakcie, że ceny akcji banków UK spadają co wzmaga ryzyko na wzrost spreadów kredytowych – a tym samym kosztów ponoszonych podczas udzielania kredytów.

WYKRES GBPUSD H4 20.11.2018
GBPUSD H4 20.11.2018

Może Cię zainteresować: Carney: “No-deal Brexit” oznaczać będzie wzrost stóp procentowych

Jak również podkreślał – gospodarka znajduje się w stanie “bardzo odmiennym” stanie, niż w czerwcu 2016 roku, kiedy odbyło się referendum w sprawie Brexitu. Stwierdził również, że jeśli nie dojdzie do porozumienia, sytuacja może stać się jeszcze bardziej napięta oraz stanowić “szok dla całej brytyjskiej gospodarki”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here