Naga MarketsMark CarneyNaczelnik Banku Anglii, Mark Carney podkreślił dziś podczas przemówienia do członków Izby Gmin, że oczekiwania na niekontrolowane wycofanie się z Unii Europejskiej podniosły się do “niewygodnie wysokiego” poziomu. To sprawia, że wahania brytyjskiej waluty są i będą do czasu ostatecznego porozumienia – ogromne. 


Carney zwrócił się dziś do brytyjskich prawodawców, przemawiając po raz pierwszy od czasu, gdy premier Theresa May opublikowała swoją propozycję porozumienia o wycofaniu się z Unii Europejskiej. Powiedział również, że perspektywy polityki monetarnej i stóp procentowych będą zależeć od tego, w jaki sposób Brexit wpłynie na podaż i popyt – i walutę – w najbliższych miesiącach. Przypomniał również politykom, że decydenci w gruncie rzeczy nie mają konkretnego scenariusza w razie tzw. no deal Brexit.

Zobacz również: Jak posiedzenie Banku Anglii wpłynie na kurs funta? Prognozy GBP/USD

Przewodniczący Angielskiego Banku przypominał podczas dzisiejszej wypowiedzi, że sytuacja związana z porozumieniem ws. Brexitu wcale nie uległa zmianie – co więcej, czym bliżej do ostatecznych rozmów tym więcej jest niepewności oraz nieporozumień, które wpływają na całą ekonomię Wielkiej Brytanii.

Carney mówiąc o ekonomii miał m.in na myśli ostatnie ruchy na krajowej walucie, które w ostatnim czasie są bardzo duże – a mają również takie pozostać do ostatecznego ustabilizowania sytuacji, oraz o fakcie, że ceny akcji banków UK spadają co wzmaga ryzyko na wzrost spreadów kredytowych – a tym samym kosztów ponoszonych podczas udzielania kredytów.

WYKRES GBPUSD H4 20.11.2018
GBPUSD H4 20.11.2018

Może Cię zainteresować: Carney: “No-deal Brexit” oznaczać będzie wzrost stóp procentowych

Jak również podkreślał – gospodarka znajduje się w stanie “bardzo odmiennym” stanie, niż w czerwcu 2016 roku, kiedy odbyło się referendum w sprawie Brexitu. Stwierdził również, że jeśli nie dojdzie do porozumienia, sytuacja może stać się jeszcze bardziej napięta oraz stanowić “szok dla całej brytyjskiej gospodarki”.


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here