Naga MarketsDzisiejsze ogłoszenie Kanclerza Wielkiej Brytanii kończy spekulacje dotyczące dalszego przywództwa nad bankiem centralnym kraju. Kadencja obecnego prezesa BoE, Marka Carney’a zostaje przedłużona do 2020 roku.


Kanclerz Wielkiej Brytanii – Philip Hammond, ogłosił we wtorek, że Mark Carney, obecny prezes Banku Anglii (BoE) pozostanie na stanowisku do 31 stycznia 2020 roku. Naczelny Banku Anglii planowanie miał ustąpić w czerwcu 2019 roku, jego kadencja została jednak przedłużona “aby pomóc sterować gospodarką Wielkiej Brytanii w trudnym okresie Brexitu”.

Wcześniej Carney zapowiedział, że jest gotów zrobić wszystko co w jego mocy, aby sprawie i skutecznie przygotować bank centralny do przekształcenia w związku z Brexitem do końca kadencji, która miała trwać do czerwca 2019 roku.

Zobacz również: Funt próbuje odrabiać straty podczas przesłuchania Carneya

Decyzja kanclerza Wielkiej Brytanii może okazać się kontrowersyjna, ponieważ kadencja Carneya na przewodniczącego BOE od dawna budziła sprzeczne emocje. Obecny prezydent BoE jest postrzegany jako kluczowe źródło stabilności “w politycznej próżni władzy”, która nastąpiła po Brexitowym głosowaniu, a jeden z byłych polityków nazwał go nawet “jedynym dorosłym w pokoju” za jego zobowiązanie do wspierania systemu finansowego w tym trudnym dla kraju okresie. Z drugiej strony polityk ściągnął na siebie gniew pro-brexitowych prawodawców, którzy uważają, że wtrącił się on “zbyt daleko w debatę polityczną” i przez większość czasu nie kierował dostatecznie dobrze polityką banku centralnego kraju.

Zbliżający się czas Brexitu

Przemawiając w zeszłym tygodniu przed ustawodawcami, przewodniczący BoE potwierdził, że prowadzi rozmowy w sprawie przedłużenia swojej kadencji w banku centralnym, ale odmówił na tamtym etapie podania dalszych szczegółów. Wraz ze zbliżającym się terminem marcowego Brexitu, przyszłe stosunki Wielkiej Brytanii z blokiem pozostają niejasne, podczas gdy obecny plan premier Teresy Maya okazuje nie mieć pełnego poparcia wśród prawodawców zarówno w kraju, jak i za granicą.

Może Cię zainteresować: Obawy BoE w związku z Brexitem osłabiają funta szterlinga

Jak mówi sam Carney: “W pełni zdaję sobie sprawę, że w tym krytycznym okresie ważne jest, aby każdy zrobił wszystko, co w jego mocy, aby pomóc w wyjściu z Unii Europejskiej. Z pewnością nie mogę wydawać oświadczeń w imieniu rządu, ale zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby wesprzeć ten proces”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułING: Duża presja na Centralnym Banku Turcji
Następny artykułChcesz pracować jako trader? Poznaj te języki programowania
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here