Naga MarketsRada Stabilności Finansowej (FSB), organ międzynarodowy, który monitoruje globalny system finansowy w celu promowania stabilności i koordynuje regulacje finansowe dla krajów G20, odrzucił rozmowy niektórych członków G20 w celu uregulowania kryptowalut takich jak bitcoin.


Te artykuły również Cię zainteresują
Przewodniczący Rady Stabilności Finansowej, Mark Carney, który również kieruje Bankiem Anglii, wysłał list do państw grupy G20, w którym poinformował, że organizacja nie postrzega bitcoinów i innych kryptowalut jako zagrożenia dla globalnej gospodarki ani stabilności finansowej. FSB jest międzynarodowym organem, który monitoruje i wydaje zalecenia dotyczące globalnego systemu finansowego.

“Wstępna ocena FSB mówi, że krypto-aktywa nie stanowią obecnie zagrożenia dla globalnej stabilności finansowej, częściowo dlatego, że są one niewielkie w stosunku do systemu finansowego” – napisał Carney.

“Nawet podczas ostatniego szczytu ich (kryptowalut) łączna wartość wynosiła mniej niż 1% globalnego PKB” – dodał. “Dla porównania, tuż przed globalnym kryzysem finansowym (w 2008 r.) Wartość nominalna swapów ryzyka kredytowego wyniosła 100% globalnego PKB”.

Podczas szczytu G20 w Argentynie uczestnicy omówią bitcoiny i kryptowaluty oraz ich wpływ na globalną stabilność finansową. Wiele wiodących gospodarek – Francja, Niemcy, Japonia i USA – wezwało do wspólnej reakcji na spekulacje wokół bitcoinów i innych pieniędzy cyfrowych.

Zobacz również: Szczyt G20: Francja i Niemcy chcą wspólnie regulować Bitcoina

Jak można się było domyślać, Bitcoin zareagował bardzo optymistycnzie na list Carneya. Kryptowaluta niemal natychmiast wzrosła o 1 tys. USDConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPrzemysław Kwiecień (XTB) analitykiem roku FxCuffs 2018
Następny artykułWzrost zysków w grupie Dino i Cognor za 2017 rok
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here