Naga MarketsMark Carney
Podczas swojego przemówienia w London Regent University dotyczącego przywództwa, gubernator Banku Anglii – Mark Carney odniósł się do najstarszej kryptowaluty, a mianowicie Bitcoina. Poniżej kilka słów na temat jego spostrzeżeń.

Z poniedziałkowej wypowiedzi Carneya wynika, iż Bitcoin (BTC) praktycznie nie sprawdził się w roli waluty ocenianej przez standardowe benchmarki. Nie jest on bowiem ani środkiem tezauryzacji, ani też użytecznym sposobem płatności za nabywane dobra.

W przemówieniu do studentów zauważył on, że Bitcoin nie zdołał jak dotąd zaspokoić tradycyjnych aspektów pieniądza. Jako, że jest to kryptowaluta globalna, nie stanowi środka tezauryzacji. Nikt też nie używa Bitcoina jako środka wymiany.Mark Carney nie neguje jednak bazowej technologi jaka stoi za kryptowalutami. W jego opinii może ona okazać się użyteczna jako sposób na weryfikację transakcji w sposób zdecentralizowany.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

3 KOMENTARZE

  1. A gdzie te milionery co kredyty pobrały i domy posprzedawały co by w bitcoina inwestowac? O nich ani słowa teraz nie ma na waszym portalu. Ale jak bitcoin osiagał nowe szczyty to wszedzie o nich pisaliscie co by pokazac jak warto w to inwestowac? GDZIE TE MILIONERY SIE PYTAM???

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here