Naga MarketskryptowalutSpecjalista ds. strategii portfelowych amerykańskiej firmy świadczącej usługi finansowe Morningstar twierdzi, że kryptowaluta cardano (ADA) może stać się mainstreamową kryptowalutą zaraz obok bitcoina i etheru, tworząc „wielką trójkę” najważniejszych cyfrowych walut. Na ten moment ciężko określić analitykom przyszłą wartość waluty cyfrowej, jednak są oni zdania, że ma ona duży potencjał.

  • Strateg Morningstar uważa, że do grona najpopularniejszych kryptowalut dołączy kolejna
  • Jest nią Cardano (ADA), która według analityków jest bardzo obiecująca
  • Według nich mogłaby dołączyć do bitcoina i etheru, aby stworzyć „wielką trójkę” mainstreamowych kryptowalut
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Cardano (ADA) kolejną wschodzącą gwiazdą rynku kryptowalut?

Cardano jest podobne do ethereum pod tym względem, że jest to protokół, który ma wiele potencjalnych zastosowań technicznych. Jest wiele entuzjazmu w związku z Cardano, a także różnymi stablecoinami – to podstawowy powód, dla którego analitycy Morningstar uważają go za dobry typ. Specjaliści z podmiotu wierzą, że Cardano, Ether, Bitcoin mogą stać się mainstreamowymi kryptowalutami.Jak dowiadujemy się po opisie tworu, Cardano zostało utworzone w 2017 roku i jest platformą blockchain typu proof-of-stake. Bazujące na oprogramowaniu open-source Cardano ma pomóc w budowie bezpieczniejszego społeczeństwa o jasnych i sprawiedliwych zasadach. Dlatego, jednym z jego celów jest „odzyskanie przez jednostki władzy, która obecnie jest skupiona w hermetycznych i niedających się pociągnąć do odpowiedzialności strukturach”. Według jej twórców ma ona umożliwić „innowatorom, wynalazcom i wizjonerom” wprowadzenie pozytywnych zmian o zasięgu globalnym.

wykres Kurs ADAUSDT H4 26.07.2021
Kurs ADAUSDT H4 26.07.2021

Cardano jest podobne do ethereum pod tym względem, że jest to protokół, który ma wiele potencjalnych zastosowań technicznych. Analitycy darzą kryptowalutę dużym entuzjazmem twierdząc, że produkt może mieć szersze zastosowanie.

Stratedzy Morningstar zauważają również, że: „Interesującą rzeczą, która wydarzyła się w ciągu ostatniego roku jest to, że inwestorzy instytucjonalni byli o wiele bardziej skłonni do przyjęcia kryptowalut i spojrzenia na nie jako aktywa inwestycyjne. W miarę jak ten trend będzie się utrzymywał, zobaczymy, jak inne kryptowaluty niż tylko te dotychczas czołowe – staną się bardziej mainstreamowe.”

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here