Naga Markets

Ekosystem Cardano zapowiedział uruchomienie swojego stablecoina, który ma być oparty na kursie dolara amerykańskiego. Start jest planowany na koniec pierwszego kwartału 2023 roku.

Cardano z własnym stablecoinem

Jak informuje firma Emurgo, czyli oficjalny partner handlowy Cardano oraz podmiot, który przyczynił się do stworzenia tego blockchaina, stablecoin USDA pojawi się na rynku pod koniec I kw. 2023 roku. Nowe cyfrowe aktywo będzie jednakże dostępnie tylko za pośrednictwem platformy Anzens. Jej użytkownicy otrzymają możliwość tokenizowania swoich USD na USDA przy użyciu kart kredytowych lub debetowych, przelewu bankowego lub konwersji natywnego tokena ADA od Cardano.

Dalej czytamy dalej na blogu Emurgo, oba podmioty planują również wprowadzenie usług pożyczek kryptowalutowych oraz płatności kryptowalutowymi kartami. To ma na celu stworzenie pomostu łączącego tradycyjne rynki z sektorem zdecentralizowanych aplikacji (dApps).

Co więcej, Emurgo przekazało, że nawiązało współpracę z nieujawnioną jak dotąd amerykańską firmą świadczącą usługi finansowe. Podmiot ten będzie pełnić rolę partnera bankowego, którego zadaniem będzie zapewnienie zgodności funkcjonowania USDA z obowiązującymi przepisami. Udział stablecoina USDA we wsparciu aktywów fiducjarnych ma za zadanie stworzenie silnej i długoterminowej stabilności cen. To w konsekwencji ma poprawić jakość usług finansowych dla ekosystemu Cardano.

Handluj kryptowalutami w formie CFD razem z Capital.com. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Dyrektor zarządzający ds. Fintech w Emurgo – Vineeth Bhuvanagiri – stwierdził, że emisja w pełni zabezpieczonego, zgodnego z regulacjami stablecoina stanowi następny krok w realizacji wizji społeczności Cardano.

Peg 1:1 z dolarem amerykańskim

Jak już wspominaliśmy, nowy stablecoin będzie oparty 1:1 o kurs dolara amerykańskiego i będzie zasilany przez łańcuch Cardano. Jak informują twórcy, powstanie on w celu ochrony firm z sektora Web3 oraz konsumentów przed skutkami zmienności kursów na rynku cyfrowych aktywów.

XTB

Poza dolarem amerykańskim, Emurgo za jakiś czas udostępni swoim użytkownikom konwersję innych stablecoinów, takich jak USD Coin (USDC) oraz Tether (USDT). Docelowo firma na w planach wdrożenie opcji konwersji sztandarowych kryptowlaut, takich jak Bitcoin (BTC) czy Ethereum (ETH).

Fundacja Cardano liczy na to, że wprowadzenie ich stablecoina na rynek wpłynie pozytywnie na kurs ich natywnego tokena ADA do poziomów w okolicy 1 USD. W momencie pisania tego tekstu kurs ADA znajduje się na poziomie 0.304474 USD. Oznacza to spadek o 6,59% w ciągu doby, a w skali tygodnia o 8,8%.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułJen i euro w odwrocie. Globalny risk-off podbija notowania dolara
Następny artykułDolar zyskuje, bo świat obawia się recesji. Świat walut Marka Rogalskiego
Redaktor sekcji kryptowalutowej Comparic.pl. Swoją przygodę z rynkiem cyfrowych aktywów i technologii blockchain zaczynał jako redaktor w Bitcoin.pl, największym polskim portalu o kryptowalutach. Absolwent Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here