Naga MarketsIOHK, firma technologiczna stojąca za Cardano (ADA), ogłasza utworzenie funduszu publicznego, który ma pomóc w przeniesieniu decentralizacji platformy do następnego etapu.

  • Cardano robi krok w przód.
  • IOHK tworzy w tym celu specjalny fundusz.

Cardano kontynuuje swoją ekspansję

Fundusz, zwany Project Catalyst, przeznaczy pieniądze na opłacenie propozycji zatwierdzonych przez członków swojej społeczności.

W opublikowanym w środę poście na blogu IOHK twierdzi, że wyda tokeny ADA o wartości 250 000 USD, aby wesprzeć Projekt Catalyst, który ma na celu zachęcenie programistów do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji (dApps) na łańcuchu Cardano.

Członkowie społeczności Cardano mogą rywalizować o fundusze na realizację swoich projektów: od pomysłów dot. marketingu, przez infrastrukturę dla zdecentralizowanych aplikacji po sugestie dotyczące biznesplanów i generowania treści.

Większa decentralizacja

Głosowanie społeczności stanowi ważny element fazy Voltaire w łańcuchu bloków Cardano, która ma się rozpocząć pod koniec 2020 roku. Voltaire pozwoli społeczności na decydowanie o aktualizacjach oprogramowania, finansowaniu projektów i ulepszeniach technicznych poprzez wprowadzenie nowego systemu. Ten ma pomóc projektowi w zwiększeniu decentralizacji, umożliwiając posiadaczom kryptowaluty ADA bezpośrednie kształtowanie przyszłości sieci.

– Ogłaszamy uruchomienie pierwszego publicznego funduszu Project Catalyst, który stanowi ważny pierwszy krok w świat zarządzania łańcuchem, zarządzania zasobami finansowymi i innowacjami społecznościowych – mówią twórcy.

Członkowie społeczności mogą przeglądać proponowane projekty na platformie innowacji lub w nowej aplikacji do głosowania mobilnego, która jest obecnie w fazie rozwoju.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here