Naga MarketsBlockchain Cardano przechodzi historyczny hard fork, zapoczątkowując projekt Shelley. Chodzi o pełną decentralizację sieci i przejście na PoS.

  • Cardano jest mocno reformowane.
  • O nowych zmianach poinformowano na stronie projektu.

Cardano i zmiany

– Entuzjaści Cardano mogą teraz zarejestrować się jako operatorzy stake’ów, a posiadacze ADA mogą delegować swoje tokeny do pooli, zdobywając nagrody za uczestnictwo w konsensusietłumaczy Bakyt Azimkanov, Global PR and Communications Director w Cardano Foundation.

Dodaje, że wraz z rozwojem powyższej inicjatywy projekt “będzie stawał się coraz bardziej zdecentralizowany. Gdy sieć główna osiągnie 1000 pooli, a Cardano stanie się jednym z najbardziej zdecentralizowanych, skalowalnych i bezpiecznych łańcuchów bloków.”

Aby przejść z Byrona – obecnej warstwy i podstawy kryptowaluty ADA – do Shelley, konieczny był hard fork, który przybliża łańcuch bloków (…) o jeden krok do możliwości inteligentnych kontraktów i wdrażania zdecentralizowanych aplikacji (DApps) – tłumaczy Azimkanov. – W rezultacie Shelley reprezentuje również początek nowej fazy wartości w rozwoju (…), która zachęca programistów, firmy, korporacje i rządy do rozpoczęcia tworzenia i wdrażania nowej generacji zdecentralizowanych rozwiązań na najwyższym poziomie Cardano – dodaje.

Instytucje zainwestują w Cardano?

Pierwsze branże i sektory, które zostaną zaproszone do nowej wersji sieci już w celach komercyjnych, to instytucje finansowe, które chcą wykorzystać zdecentralizowaną infrastrukturę, firmy farmaceutyczne poszukujące rozwiązań w zakresie identyfikowalności, uwierzytelnianie towarów detalicznych i luksusowych oraz producenci rolni do śledzenia łańcucha dostaw.

Fundacja, która rozwija projekt, będzie ściśle współpracować ze wszystkimi odpowiednimi interesariuszami na całej fazie Shelley, aby “zidentyfikować i umożliwić proste drogi do adopcji”.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here