Naga MarketsCointelegraph przeprowadził wywiad z Charlesem Hoskinsonem – współzałożycielem Ethereum (ETH) i założycielem Cardano (ADA). W czasie rozmowy pojawił się wątek współpracy z Vitalikiem Buterinem.

  • Twórca Cardano krytykuje Vitalika Buterina za jego styl pracy.
  • Podkreśla jednak, że twórcy ETH nie można odmówić uczciwości.

Prędkość Vitalika

Hoskinson podkreśla, że Ethereum mogłoby rozwijać się szybciej, gdyby nie jego twórca.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zasadniczo Ethereum porusza się z prędkością Vitalika. Więc jeśli wie, jak coś zrobić, jest bardzo dobrze (…). Ale kiedy mówimy o badaniach, kiedy mówimy o faktycznym dostarczeniu produktu na rynek, są to rzeczy wymagające doświadczenia – uważa.

Dodaje, że Buterin przy Ethereum stracił swoje biznesowe dziewictwo.

Nigdy wcześniej tego nie robił. To jego pierwsza firma, jego pierwszy projekt. Nigdy nie był badaczem, nigdy nie był dyrektorem generalnym – dodał.

Oberwało się przy okazji całemu otoczeniu Ethereum.

Myślę, że marketing ETH, myślę, że całe otoczenie ETH nie było dobre w zarządzaniu oczekiwaniami i rzeczami, te potrwają 5, 10, 20 lat, niezależnie od tego, czy zdecentralizują sieć, tworząc nową ekonomię tokenów. Skalowalność takich rzeczy jest wyzwaniem i  wymaga wiele bardzo ciężkiej pracy, zarówno po stronie naukowej, jak i inżynieryjnej – podkreśla twórca Cardano.

To dobry chłopak

– Myślę, że masz rację, że Vitalik jest dobrym facetem. Nigdy nie kwestionowałem jego etyki [pracy]. Nigdy nie kwestionowałem jego uczciwości ani wiary w produkt lub ekosystem – odpowiedział zaś mówić o Buterinie jako o człowieku.

Dodał, że “nadal uważa, że będą [Ethereum] istotni [na rynku] i będą silnym konkurentem”.

Ethereum fundamentem USD?

Co ciekawe, krytyka pojawia się w mniej więcej podobnym czasie co informacje o tym, że możliwym scenariuszem jest oparcie cyfrowego dolara o Ethereum. Chodzi o koncepcję Konsorcjum Hyperledger i projekt eThaler – stablecoina, który byłyby zarządzany przez Rezerwę Federalną.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here