Naga MarketsCardano, Dogecoin, czy Polkadot są już dostępne w nowej ofercie grupy XTBRealizując misję bycia pierwszym wyborem dla inwestorów, XTB stale rozszerza ofertę
i możliwości inwestycyjne z myślą o zapewnieniu swoim klientom największego wyboru instrumentów finansowych. Wśród dostępnych obecnie ponad 5400 instrumentów, w tym m.in akcji i funduszy ETF oraz kontraktów CFD na rynku Forex, na indeksy, towary, akcje, oraz fundusze ETF, XTB oferuje także możliwość inwestowania w CFD na kryptowaluty.

  • XTB poszerza ofertę instrumentów kryptowalutowych
  • Więcej informacji na ten temat możesz uzyskać na stronie domu maklerskiego
  • Załóż rachunek handlowy już teraz i inwestuj w cyfrowe aktywa poprzez kontrakty CFD

Grupa XTB wprowadza nową ofertę instrumentów opartych o kryptowaluty

Instrumenty oparte na kryptowalutach już od kilku lat stanowią jeden z tematów wywołujących największe emocje w branży inwestycyjnej. Kryptowaluty stały się ważnym elementem w portfelach setek tysięcy inwestorów – od najbogatszych ludzi świata, poprzez zarządzających funduszami, aż po inwestorów indywidualnych. Również wśród klientów XTB cieszą się one ogromną popularnością.W pierwszej połowie 2021 roku 20% klientów XTB wykonało choć jedną transakcję z użyciem CFD opartych na tych instrumentach, a dla blisko 10% nowych klientów transakcja z użyciem CFD na kryptowaluty była pierwszą, którą wykonali po otwarciu rachunku.

W ramach nowej oferty krypto dostępnej już w XTB, broker blisko potroił ofertę dostępnych instrumentów opartych o kryptowaluty oraz wprowadził nowe, atrakcyjne stawki spreadów. Klienci XTB, obok dostępnych wcześniej Bitcoina, Ethereum, Litecoina, Bitcoin Cash oraz Ripple mają możliwość inwestowania w aż 9 nowych kryptowalut – Binance Coin, Cardano, Chainlink, Dogecoin, EOS, Polkadot, Stellar, Tezos oraz Uniswap.

OTWÓRZ KONTO ONLINE

Wraz z nowymi kryptowalutami zostały wprowadzone także nowe atrakcyjne stawki spreadów, które w zależności od instrumentu, mogą wynosić nawet zaledwie 0,22% ceny rynkowej*.

– Popularność kryptowalut jest widoczna na każdym kroku, a klienci, którym głównie zależy na wykorzystaniu zmienności, a nie posiadaniu fizycznie danej kryptowaluty wielokrotnie pytali nas o nowe instrumenty. Właśnie dlatego prawie potroiliśmy liczbę oferowanych przez nas CFD na kryptowaluty oraz wprowadziliśmy atrakcyjne spready – powiedział Jakub Paturalski, dyrektor polskiego rynku w XTB.

– Warto jednak pamiętać, że ten rynek jest znacznie bardziej podatny na duże wahania oraz wpływ sentymentu inwestorów do ryzyka, co nasi klienci próbują wykorzystać często, stając w opozycji do rynku i zajmując krótką pozycję na daną kryptowalutę – dodał powiedział Jakub Paturalski.

invest

* szczegóły oferty dostępne na stronie https://www.xtb.com/pl/kryptowaluty

Kryptowaluty zasługujące na szczególną uwagę

Wśród dziewięciu CFD na kryptowaluty wprowadzonych do oferty XTB, trzy zasługują
na wyjątkową uwagę inwestorów.

Dogecoin to kryptowaluta, która powstała w 2013 roku jako żart w opozycji do Bitcoina
i dopiero kilka lat temu zaczęła zdobywać popularność, dzięki znanemu z memowi „Doge” lub po polsku „Pieseł”. Dogecoin jest tzw. kryptowalutą inflacyjną, czyli jego podaż nie jest ograniczona.

Polkadot to projekt, który powstał w 2015 roku z inicjatywy byłych dyrektorów związanych
z projektem Ethereum, natomiast pierwsza sprzedaż tokenów miała miejsce w 2017 roku. Innowacyjność tej kryptowaluty polega na możliwości obsługi wielu blockchainów. Jest 9 kryptowalutą pod względem kapitalizacji.

Stellar powstał w 2013 roku za sprawą współtwórcy innego innowacyjnego projekt związanego z finansami, czyli Ripple. Stellar to rozległa sieć finansowa, która ma umożliwić szybkie płatności transgraniczne z wykorzystaniem dużej ilości walut.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 73% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: giełda livechat | gpw pzu | jsw akcje | bitcoin prognozy 2020 | stalprodukt kurs akcji | Kurs dolara nowozelandzkiego | kurs liry tureckiej |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here