Naga MarketsCardano – czy warto inwestować w konkurenta Ethereum?Cardano (ADA) to kryptowaluta, która działa na łańcuchu blokowym Cardano. 1 marca 2021 roku  aktualizacja “hard fork” przekształciła Cardano w protokół blockchain multi-asset, pozwalając użytkownikom na tworzenie natywnych niestandardowych tokenów na łańcuchu blokowym Cardano, co umożliwiło ich funkcjonowanie obok ADA. Kryptowaluta szybko zyskała na popularności i odnotowała znaczny wzrost ceny. Jaka jest jej historia i prognozy na przyszłe lata? Sprawdźmy!

Cardano jest alternatywą dla Ethereum

Platforma blockchain Cardano została uruchomiona w 2017 roku jako konkurencja dla łańcucha blokowego Ethereum. Została zaprojektowana i zbudowana przez zdecentralizowaną firmę Input Output Hong Kong (IOHK). Dyrektorem generalnym IOHK jest Charles Hoskinson, współzałożyciel Ethereum. Założył on IOHK w 2015 roku wraz z Jeremym Woodem, który w swojej karierze pracował również dla Ethereum. IOHK to firma inżynieryjno-technologiczna, która tworzy łańcuchy blokowe i kryptowaluty dla firm, instytucji edukacyjnych i podmiotów rządowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wraz z pojawieniem się zdecentralizowanych aplikacji finansowych (DeFi), które umożliwiają tworzenie smart kontraktów na blockchain, Ethereum i inni konkurenci odnotowali bardzo wyraźny wzrost cen. Kontrakty te pozwalają posiadaczom kryptowalut używać swoich kryptowalut jako zabezpieczenia dla usług finansowych, w tym pożyczek, ubezpieczeń, handlu i oszczędności. Projekty DeFi zyskały wyraźnie na popularności w 2020 roku, dzięki ogromnemu potencjałowi, mają one szanse aby zmienić świat usług finansowych. Na fali popularności sektora kryptowalut ADA również zanotowała wyraźny wzrost cen.

Cena kryptowaluty osiąga nowe maksima

Pierwsza sprzedaż monet ADA miała miejsce we wrześniu 2015 roku, a kolejne pięć rund odbyło się do stycznia 2017 roku. Cena Cardano osiągnęła swój poprzedni szczyt – 1,31 USD w trakcie kryptowalutowej hossy w styczniu 2018 roku.

Na początku marca 2021 roku, kapitalizacja rynkowa ADA osiągnęła około 39 mld USD w porównaniu z około 175 mld USD w przypadku Ethereum i 908 mld USD w przypadku Bitcoina. W ogólnym obiegu znajduje się około 31,2 miliarda monet ADA, przy czym podaż jest ograniczona do 45 miliardów.

Capitalcom

Czy są zatem powody by sądzić, że cena ADA wzrośnie w 2021 roku? Co sugerują prognozy?

Serwis Wallet Investor jest w swoich przewidywaniach dotyczących ceny monety ADA nastawiony pro-wzrostowo. Przewiduje on, że cena altcoina pobije swój historyczny szczyt do końca 2021 roku.

Eksperci Wallet Investor przewidują również dalszy wzrost kryptowaluty do 1,88 USD do końca 2022 r. i osiągnięcie poziomu 2 USD w 2023 r. W bardziej odległej perspektywie, Wallet Investor widzi cenę ADA na poziomie 2,94 USD do grudnia 2025 roku.

W podobnym tonie wypowiadają się eksperci Coinswitch.co, przewidując że cena ADA będzie średnio wynosić 2,16 USD w 2023 roku.

invest

Digital Coin prognozuje również, że cena ADA wzrośnie w najbliższych latach. Analizy portalu zakładają, że w tym roku cena wyniesie średnio 1,84 USD, a następnie wzrośnie do 2,28 USD w 2022 r., 2,55 USD w 2023 r., 3,68 USD w 2025 r., a w dłuższej perspektywie osiągnie 5,53 USD do 2028 r.

Mimo, że prognozy wydają się zgodne i sugerują wzrost cen, należy pamiętać, że ceny kryptowalut są podatne na szybkie i gwałtowne zmiany cen. Jeśli zdecydujesz się otworzyć pozycję w ADA, powinieneś być przygotowany na wysoką zmienność i ryzyko utraty pieniędzy.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: eur/usd wykres | akcje pgnig forum | zloty kurs | akcje bitcoin | indeks nasdaq |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here