Naga MarketsMonety Bitcoin, Ethereum i Ripple na banknotachW obliczu słabości dolara amerykańskiego na znaczeniu zyskują kryptowaluty. Jest to wynikiem szeregu decyzji w zakresie polityki monetarnej i fiskalnej podjętych przez Rezerwę Federalną – bank centralny USA – oraz Kongres USA.

  • Zarówno Bitcoin jak i Ethereum są w głównym obszarze zainteresowania inwestorów na rynku krypto.
  • Jednak na rynku są inne projekty jak Cardano czy EOS, które mogą być warte uwagi z uwagi na słabnącego amerykańskiego dolara.

Cardano czy EOS – krótkie podsumowanie

Siódmą co do wielkości według kapitalizacji, Cardano jest jedną z najbardziej popularnych kryptowalut w tym roku. Jak dotąd (30 lipca), ADA zanotował ponad 310-procentowy wzrost rok do roku.

Gwałtowny wzrost ADA został wywołany ogłoszeniem długo oczekiwanego uruchomienia sieci Shelley mainnet. Choć kilkumiesięczny trend wzrostowy wydaje się wyczerpywać, wskaźniki analizy technicznej ADA pozostają optymistyczne.

Tymczasem EOS nadal zmaga się z poziomem oporu na poziomie 3,08 USD. Podczas gdy reszta kryptowalut znajdowała się w okresie nowej hossy, EOS, który kiedyś był notowany zaraz za czterema największymi kryptowalutami, spadł na 11. Pozycję, a obecnie powrót wydaje się mało prawdopodobny.

Obie krypto są w obrocie od 2018 roku, a w kwietniu tego roku Cardano osiągnął rekordowy poziom 0,39 USD, podczas gdy EOS był notowany po aż 15 USD w czerwcu 2018 r.

Cardano czy EOS – przegląd rynku ADA

Na wykresie tygodniowym widać, że cena pokonała opór, który od połowy 2019 roku blokował ruch ceny powyżej poziomu 0,11 USD, co było również powiązane z wyprzedażą w trakcie pandemii.

Wygląda na to, że od tego momentu ADA nabrała pewnego pozytywnego rozmachu, ponieważ stale rośnie w trendzie wzrostowym, który wciąż powoduje, że cena kryptowaluty jest coraz wyższa.

Jednakże, na tym samym interwale wskaźnik RSI sygnalizuje sytuację wykupienia, a jednocześnie wolumen spada, co może oznaczać, że trend słabnie.

W międzyczasie na wykresie D1 tworzy się kanał wzrostowy, który może służyć jako wskazówka dla traderów w celu znalezienia najbardziej optymalnego momentu wejścia i wyjścia z pozycji.

Co więcej, czterogodzinny wykres może być w tej chwili bardziej przydatny w celu dostrzeżenia kierunku jaki może obrać ADA w ciągu kilku następnych dni, ponieważ widzimy, że cena kryptowaluty nie przekroczyła dwukrotnie poziomu 0,15 USD – najpierw odbijając się od 0,155 USD, a następnie 0,15 USD – co może być odczytywane jako niedźwiedzi sygnał podwójnego szczytu.

Mając to wszystko na uwadze, kilka następnych ruchów Cardano może wskazywać na ruch do dolnego ograniczenia kanału na wykresie dziennym, zanim podejmie kolejną próbę w kierunku wspomnianego wcześniej oporu – 0,15 USD. Z drugiej strony, jeśli cena zdoła przebić się przez ten próg, droga do kontynuacji ruchu w kierunku oporu $0,19 – $0,20 widocznego na wykresie tygodniowym wydaje się być otwarta.

Capital.com
Capital.com - najlepsze platforma do handlu. 0% prowizji i wąskie spready! SPRAWDŹ NAS

EOS czy Cardano – przegląd rynku EOS

EOS zanotował istotny wzrost w tym roku, jeszcze zanim pandemia uderzyła w światowe rynki, co wywołało spadek ceny kryptowaluty z 5 dolarów do 2 dolarów w ciągu kilku dni.

Mimo, że EOS zdołał odzyskać część utraconej wartości, obecnie zbliża się do poziomu oporu z kwietnia, który może albo wypchnąć powyżej poziomu 3 dolarów, albo wywołać ponowny spadek do 2,5 dolarów, jeśli oczywiście zdoła utrzymać się powyżej swojej obecnej dolnej linii trendu.

W chwili obecnej, dzienny RSI wydaje się wskazywać na sytuację wykupienia, co może wskazywać na możliwość wypchnięcia waluty powyżej poziomu oporu, ale żeby lepiej to ocenić, spójrzmy na wykres dzienny.

Wykres godzinowy pokazuje, że odbyła się już jedna nieudana próba pokonania oporu na poziomie 3,10 USD, który widać na wykresie dziennym, a obecnie cena „przymierza się” do drugiego podejścia.

Niepokonanie ponownie tego poziomu może spowodować cofnięcie się w kierunku dolnej linii trendu widocznej na wykresie dziennym, mimo że wolumen wydaje się być wystarczająco wysoki, aby z powodzeniem ruszyć dalej w górę.

Cardano czy EOS – którym z nich warto handlować?

Na podstawie powyższych wykresów, kryptowaluta ADA może mieć spadać w ciągu najbliższych kilku następnych sesjach, prawdopodobnie w kierunku dolnej linii trendu zaznaczonej na wykresie, ponieważ niedźwiedzie przejmują kontrolę po dwóch nieudanych próbach przebicia się przez poziom 0,15 USD.

Inwestorzy mogliby skorzystać na tym posunięciu poprzez zajęcie pozycji krótkiej na jej obecnym poziomie, z poziomem stop-loss na 0,151 USD na wypadek, gdyby w najbliższych dniach na rynku panowały „byki”.

W przypadku EOS, jeśli cena kryptowaluty zdoła przełamać opór 3,10 USD, możemy obserwować dalszy ruch w górę. Analogicznie, jeśli atak na ten poziom się nie uda, a na wykresie utworzy się formacja podwójnego szczytu – może to zepchnąć cenę ku dolnemu ograniczeniu linii trendu.

Zasadniczo nie ma jasnego zwycięscy w porównaniu Cardano vs EOS, przynajmniej pod względem tego, która z nich oferuje lepszy potencjał do tradingu. W obu przypadkach można zauważyć kilka interesujących zachowań cenowych i w obu przypadkach widzimy wystarczająco dużo sygnałów do zajęcia pozycji.

Eos czy Cardano: jest alternatywa

Istnieje wiele różnic pomiędzy Cardano i EOS w kontekście reakcji na ostatnie osłabienie się dolara amerykańskiego.

Na szczęście traderzy nie muszą wybierać jednego instrumentu aby zająć pozycję, ponieważ na obu można znaleźć sygnały warte zainteresowania. Śledź najnowsze wiadomości z rynku krypto na Capital.com i handluj kryptowalutami Cardano i EOS w fromie CFD.

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNajciekawsze zbliżające się debiuty na GPW. Nie tylko Canal+ i Answear
Następny artykułPaździernik na GPW przyniósł spore spadki. Wzrost obrotów spowodowany debiutem Allegro
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here