Naga Markets

Cardano było najbardziej rozwijającym się projektem kryptowalutowym na GitHubie w 2021 rokuWedług danych zebranych przez CryptoRank i Santiment, Cardano było najbardziej rozwijającym się projektem kryptowalutowym na GitHubie w 2021 roku – należało do niego ponad 140 tysięcy wydarzeń związanych z aktywnością deweloperską. Odpowiednio na drugim i trzecim miejscu znalazły się Kusama i Polkadot.

Cardano wyprzedziło Ethereum pod względem aktywności deweloperskiej

Cardano pod względem wydarzeń związanych z aktywnością deweloperską zdecydowanie pokonało Ethereum, które zajęło dopiero czwarte miejsce. Santiment definiuje wydarzenie na GitHubie jako między innymi tworzenie nowego wątku bądź kodu, jego komentowanie czy obserwowanie.W minionym tygodniu podczas sesji na żywo na Youtube, założyciel Cardano Charles Hoskinson powiedział, że w trakcie rozwoju blockchaina Cardano powstało około 127 projektów. Co więcej, Hoskinson spodziewa się, że dzięki rosnącej popularności niewymienialnych tokenów (NFT) liczba użytkowników ADA wzrośnie dziesięciokrotnie. Obecnie ich liczba wynosi 2 miliony.

XTB

Po aktualizacji Alonzo wzrosło również technologiczne zaawansowanie Cardano. Warto zwrócić uwagę na ulepszenie warstwy drugiej Hydry, która przekazuje transakcje poza łańcuch do puli stakingowych. Teoretycznie, może to umożliwić zaawansowane skalowanie sieci z setkami „węzłów warstwy drugiej Hydra”, z których każdy jest w stanie przetworzyć setki transakcji.

W CFD na kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

ZACZNIJ INWESTOWANIE

72% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą.

Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Kolejną wartą uwagi rzeczą jest nowatorski mechanizm finansowania, znany jako początkowa oferta puli udziałów (ISPO). Jest on unikalny dla blockchaina Cardano. Użytkownicy mogą delegować swoje kryptowaluty w protokole i w zamian otrzymują w ramach nagrody tokeny nowego projektu, który finansują.

Środki nie opuszczają portfeli delegujących, dzięki czemu cały proces jest względnie bezpieczny. Jeden z takich projektów, Genius Yield osiągnął pulę ISPO, która przekroczyła wartość 118 milionów dolarów w ciągu zaledwie 24 godzin.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here