Naga MarketsCarbon Studio zyskuje w czwartek ponad 18%. Spółka przechodzi na GPWPodczas czwartkowej sesji,jednym z najlepiej radzących sobie walorów z drugiej linii, są akcje Carbon Studio. Producent i deweloper gier bazujących na technologii VR (virtual reality), zamierza przenieść się na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych. Po ukazaniu się komunikatu, akcje spółki pikują, a kurs rośnie o blisko 20%, osiągając poziom 64 zł.

  • Carbon Studio chce wejść na GPW.
  • Spółka produkuje gry w technologii VR.
  • Akcje Carbon Studio drożeją w czwartek o blisko 20%!

Zobacz również: Akcje Medcamp powyżej 4 zł. Spółka zależna GenXone testuje na obecność COVID-19

Trzecie podejście Carbon Studio do bariery 65 zł.

Akcje Carbon Studio zadebiutowały na giełdzie w grudniu ubiegłego roku, a kurs oscylował w okolicach 20 zł. Kolejne miesiące wiązały się ze wzrostami na walorach spółki, które zaprowadzily kurs w okolice 35 zł., co stanowiło blisko 100% wzrostu. W związku z pandemią COVID-19, akcje Carbon Studio spadły w połowie marca bieżącego roku na minima historyczne, notując podczas sesji poziom 13 zł.

Od połowy marca, walory systematycznie umacniają się. Pod koniec kwietnia, za 1 akcję płacono już nawet 70 zł. Następnie spółka przez 2 miesiące konsolidowała, by dziś podjąć kolejną próbę ataku na historyczny szczyt. Najbliższy opór na walorach spółki, będziemy obserwować na poziomie 70 zł., natomiast istotne wsparcie, w przypadku pogorszenia nastrojów inwestorów, jest ulokowane w okolicach 50 zł.

Notowania Carbon Studio z ostatnich 5 miesięcy. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Analizy NewConnectPolman z nowym kontraktem, Investeko z impulsem wzrostowym 

Carbon Studio to jedna z pierwszych spółek na polskim i europejskim rynku w dziedzinie developmentu gier dedykowanych technologii VR. Firma stworzyła grę The Wizards (80/100 pkt. na Metacritic i 83 proc. pozytywnych komentarzy na platformie Steam). We wrześniu ubiegłego roku studio podpisało umowę licencyjną na produkcję gry komputerowej z wiodącym wydawcą miniaturek i gier bitewnych o nazwie Games Workshop.

Carbon Studio stworzy grę przeznaczoną na wszystkie główne platformy VR, osadzoną w uniwersum o tematyce Warhammer: Age of Sigmar, stanowiące podstawę kilkudziesięciu książek oraz gier komputerowych i karcianych.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here