Naga MarketsCarbon Studio: Przejście na GPW, VR z Movie Games i +600 proc., rozmowa Comparic24.tvNa początku lipca notowany na NewConnect producent gier, Carbon Studio, poinformował o chęci przejścia na główny parkiet GPW. Niespełna dwa tygodnie później pojawiła się kolejna istotna informacja dotycząca współpracy studia ze spółką Movie Games w zakresie przeniesienia jej gier do wirtualnej rzeczywistości (pomóc ma w tym spółka zależna Carbon Studio, Iron VR). O najnowszych planach podmiotu oraz nawiązanej współpracy Krzysztof Kamiński z Comparic24.tv rozmawiał z przedstawicielami przedsiębiorstwa: Aleksandrem Cabanem, dyrektorem artystycznym Carbon Studio i Karoliną Koszutą, prezes zarządu Iron VR.

  • Po podaniu informacji o chęci przejścia na GPW akcje spółki produkującej gry w wirtualnej rzeczywistości drożały o 20%
  • Od marcowych minimów spółka NewConnect rośnie już o ponad 600%, a jej nowe plany z całą pewnością nie zastopują wzrostu
  • Movie Games podpisało z Iron VR list intencyjnym lista tytułów, które zostaną przeniesione do wirtualnej rzeczywistości jest obecnie ustalana

Z NewConnect na GPW: Carbon Studio chce zwiększyć swoją transparentność

Carbon Studio zdecydowało o rozpoczęciu procesu przeniesienia notowań na główny rynek Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) z alternatywnego rynku NewConnect, na którym jest notowana od końca 2019 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zdaniem Zarządu taki krok pozwoli zwiększyć transparentność działań podmiotu oraz poszerzyć bazę inwestorów, szczególnie tych instytucjonalnych.

Powodów podjęcia decyzji przejścia na GPW jest co najmniej kilka. Z jednej strony chcemy uwiarygodnić naszą spółkę w stosunku do partnerów zagranicznych (…), z drugiej widzieliśmy zainteresowanie polskich funduszy, które posiadają często zakaz inwestowania w spółki z NewConnect. Liczymy również na uwiarygodnienie nas na polskim rynku oraz zwiększenie rozpoznawalności wśród polskich inwestorów – komentował Aleksander Caban.

Iron VR, spółka zależna Carbon Studio, przeniesie gry Movie Games do wirtualnej rzeczywistości

Na niespełna dwa tygodnie po pojawieniu się informacji o chęci przejścia na główny parkiet, Carbon Studio podało informację o podpisaniu listu intencyjnego pomiędzy swoją spółką zależną Iron VR, a producentem gier Movie Games. Zgodnie z treścią listu, twórca gier w rzeczywistości wirtualnej ma przenieść do niej wyprodukowane już propozycje gamingowe polskiego studia.

Popularność gier VR oraz platform dedykowanych wirtualnej rzeczywistości stale rośnie. Graczy ceniących sobie rozgrywkę w tej technologii regularnie przybywa na całym świecie. W segmencie VR dostrzegamy bardzo duży potencjał, dlatego cieszymy się, że Iron VR, czyli spółka, której specjalizacją są tego typu gry, jest zainteresowana podjęciem z nami współpracy oraz stworzeniem naszych produkcji w wersji na platformy dedykowane Virtual Reality – komentował wówczas Mateusz Wcześniak, prezes Movie Games.

Karolina Koszuta, prezes zarządu Iron VR, w rozmowie z Comparic24.tv zaznaczała, że spółka już teraz pracuje nad kilkoma autorskimi projektami skupiając się na mniejszych pod względem skali przygotowania tytułach, stawiając na interaktywną oraz ciekawą rozgrywkę.

Współpraca z Movie Games znajduje się dopiero we wstępnej fazie, więc nie mogę zdradzać szczegółów, będziemy rozwijać jednak ciekawe projekty i społeczność VR-owa z całą pewnością nie będzie zawiedziona – mówiła Karolina Koszuta. Caban dodawał, że spółka stoi przed ważną decyzją, które produkcje z koszyka Movie Games zdecyduje się przenieść do świata wirtualnej rzeczywistości zwracając uwagę na zainteresowania sceny VR w Polsce.

Akcje Carbon Studio w górę o 600%

Jeszcze w marcu za jedną akcję Carbon Studio w krytycznym momencie płacono mniej niż 13 złotych. Od wywołanych koronawirusem dołków rozpoczął się jednak silny rajd na północ, którego zasięg wynosi obecnie 600%.

Spółka osiągała historycznie wysoką wycenę 6 lipca, kiedy maksimum rysowało się na poziomie 91,8 zł i co prawda od tego czasu konsoliduje, notowania nadal pozostają jednak w zakresie świecy wzrostowej z rekordowej sesji.

Carbon Studio specjalizuje się w tworzeniu i wydawaniu gier wideo na platformy wszystkich liczących się producentów technologii XR: Oculus, HTC Vive, PlayStation VR, Microsoft VR, Samsung Gear VR, Xiaomi VR, a także komputery PC i konsole. Spółka tworzy wysoko oceniane gry wideo w modelu premium. W celu uzyskania istotnych i trwałych przewag konkurencyjnych w ramach obranej specjalizacji, stale rozszerza know-how z dziedziny tworzenia tytułów XR (wspólna nazwa dla VR i AR). Spółka jest notowana na NewConnect od grudnia 2019 r.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here