Naga MarketsCarbon Studio [CRB], Zamet [ZMT] – Gorące spółki dniaNotowany na rynku NewConnect producent gier Carbon Studio, poinformował wczoraj, że gra „The Wizards – Dark Times” zwróciła wszystkie koszty produkcji w niespełna dwa miesiące od premiery. Wszelkie koszty sięgały niemal 0,5 mln zł. Tytuł zadebiutował na platformach Steam, Oculus Store oraz Viveport 4 czerwca. Jednocześnie Carbon Studio poinformowało o przekroczeniu liczby 150 tys. sprzedanych kopii wszystkich gier z serii „The Wizards”. W komentarzu podkreślono, że jak na grę wykonaną w technologii VR (wirtualnej rzeczywistości) jest t bardzo dobry wynik.

  • Gra „The Wizards – Dark Times” z szybkim zwrotem kosztów
  • Zamet pozytywnie zaskoczył wynikami

Gra zbiera także pozytywne komentarze i recenzje w branżowych serwisach w Europie i Stanach Zjednoczonych. Obecnie w spółce trwają pracę na kolejnymi ważnymi projektami w tym „Age of Sigmar”.

Carbon Studio w łagodnej korekcie

Spółka poinformowała niedawno, że planuje przenosiny na rynek główny GPW. Na wykresie, w zasadzie od początku lipca trwa płaska korekta, która na razi przypomina poprzedni okres korekcyjny. Jeżeli obecna także miałaby sięgnąć 30% przeceny, to wsparcie 65-70 zł jest dość istotnym poziomem.

carbon studio


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Zamet z niezłymi wynikami

Wyniki za pierwszy kwartał pokazał wczoraj producent konstrukcji stalowych, spółka Zamet. Wyniki okazały się być całkiem przyzwoite na tle poprzednich okresów. Firma wypracowała 3,89 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 1,34 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 4,79 mln zł wobec 2,58 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk EBITDA wyniósł 6,96 mln zł wobec 4,9 mln zł rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 51,4 mln zł wobec 44,24 mln zł rok wcześniej. Mamy więc zdecydowaną poprawę w każdym odczycie.

zamet

W komentarzu do wyników, spółka podkreśliła, że pandemia miała negatywny wpływ na wyniki w postaci m.in. spadku pozyskiwania nowych kontraktów. Generalnie jednak lepsze wyniki w dużej mierze wynikają z zeszłorocznych kontraktów, szczególnie dla sektora offshore czyli związanego z podmorskim wydobyciem ropy i gazu. Na wykresie tygodniowym, kurs nadal jest blisko historycznych minimów, jednak lepsze wyniki mogą pomóc w próbie przełamania poziomu 1 zł.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here