Naga MarketsCarbon Studio [CRB], SimFabric [SIM] – Gorące spółki dniaProducent gier VR – Carbon Studio, poinformował wczoraj, że sprzedaż gry “The Wizards: Dark Times” osiągnęła poziom, który pokrył koszty produkcji gry na gogle Facebooka. Tytuł w wersji na Oculus Quest i Oculus Quest 2 zadebiutował 6 maja br. Koszt obu wersji gry na gogle Oculus Quest szacuje się łącznie na 150 000 zł. “The Wizards – Dark Times” spotkała się z pozytywnym odbiorem posiadając obecnie ponad 84% pozytywnych komentarzy. Seria gier „The Wizards” zdobywa coraz większe grono fanów. Aktualnie notuje się sprzedaż gier na poziomie ponad 200 000 kopii. Niedawno spółka podała, że sprzedaż pierwszej części przekroczyła 1 mln USD brutto na Oculus Quest.

    • Kolejny sukces gry Carbon Studio. Spółka szykuje się do debiutu swojego najdroższego projektu
    • SimFabric pokazał mocne wyniki za I kwartał

Obecnie najbardziej kluczową grą nad jaką spółka pracuje to “Warhammer Age of Sigmar: Tempestfall”. Prace nad nią idą zgodnie z planem, a jej premiera planowana jest w okolicach lata. Jest to największa produkcja Carbon Studio, której koszt wraz z marketingiem przekracza 2,1 mln zł. Wydaje się, że dotychczas wysoko oceniane gry i wysokie oczekiwania co do nadchodzącej premiery, sprawią że im bliżej debiutu, tym notowania będą wyglądały coraz lepiej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Obrona wsparcia

Dzisiaj spółka poda wyniki za I kwartał. Podane wcześniej szacunki mówiły o 93% wzroście przychodów. Na wykresie mamy obronę czytelnego wsparcia przy 55 zł. Wydaje się więc, że mamy przed sobą perspektywę około 30% odbicia kursu. Większych ruchów na wykresie można spodziewać się dopiero bliżej premiery gry „Warhammer”.

carbon studio


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

W konsolidacji

Inny producent gier – SimFabric, pochwalił się wczoraj wynikami za I kwartał. Spółka wypracowała niemal 2,5 mln zł przychodów i ponad 1,1 mln zysku w ciągu trzech pierwszych miesięcy roku. Zdaniem zarządu, rekordowe wyniki zwiastują pomyślne przeniesienie spółki na duży parkiet. Wzrost przychodów o 3 razy i zysku netto o niemal 6 razy klasyfikuje spółkę na czele gamingu z NewConnect, biorąc pod uwagę firmy, które pokazały już wyniki za pierwszy kwartał.

simfabric

Spółka ma także mocną pozycję gotówkową, gdyż na jej kontach znajduje się 11 mln zł. Zdaniem prezes spółki, cały 2021 rok ale szczególnie druga połowa roku zapowiada się obiecująco. W trzecim kwartale spółka chce zadebiutować na rynku głównym GPW, a na NewConnect wprowadzić dwie spółki zależne – MobileFabric oraz VRFabric. Z zysku za 2020 rok, spółka przeznaczy 44% na wypłatę dywidendy. Na wykresie niewiele się dzieje. Od początku roku mamy bardzo wąska konsolidację. Wybicie z konsolidacji może wskazać przyszły ruch kursu.

Autor poleca również:

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs eur | kurs złotego | kurs.dolara | złoty | wiadomości bitcoin |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here