Naga MarketsCaptor Therapeutics stracił ponad 10% po swoim poniedziałkowym debiucieWtorek nie był udany dla inwestorów obecnych na rynkach instrumentów udziałowych w kraju, jak i za granicą. Japoński Nikkei225 zamknął o poranku handel z prawie 2% stratą, co przełożyło się również na nastroje europejskich inwestorów.

Captor Therapeutics stracił po swoim debiucie na GPW

Rynki bazowe Starego Kontynentu traciły od początku dnia, a w ślad za nimi również Warszawski Indeks Giełdowy. Po raz kolejny negatywnie zaskakiwały przede wszystkim małe i średnie spółki, które straciły relatywnie więcej niż WIG20. Dla indeksu krajowych blue-chipów kolejna z rzędu, spadkowa sesja oznaczała zakończenie handlu poniżej poziomu 2000 punktów, który wyznacza górny poziom ruchu bocznego obecnego na rynku od kilku miesięcy. Motorem napędowym spadków były przede wszystkim walory Mercator Medical, które straciły blisko 9% przy ponad 60 mln zł obrotów. Inwestorzy mogli dyskontować w cenach oczekiwaną przez rynek publikację szacunkowych danych za I kwartał nowego roku. Mocno traciły również akcje Captor Therapeutics, poniedziałkowego debiutanta na GPW w Warszawie, którego akcje straciły ponad 10%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Negatywne nastroje nie ominęły również rynku akcji w Stanach Zjednoczonych, gdzie podaż wiodła prym zarówno na walorach obecnych w indeksie S&P500, jak i Nasdaq Composite. Sektorowo, wyprzedaż objęła jednak przede wszystkim tegorocznych liderów w stopach zwrotu, czyli spółki finansowe i energetyczne. Morgan Stanley stracił ponad 3%, a ConocoPhillips ponad 4%. Drugi tydzień trwa również w USA sezon wynikowy. Notowania Johnson & Johnson wzrosły wczoraj o 1,5% po informacji o tym, że zysk na akcję w I kwartale wyniósł 55 centów, przy oczekiwaniach na poziomie 50 centów.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Na rynku Japońskim, Nikkei225 zakończył handel z ponad 2% stratą, dyskontując wczorajsze słabe otoczenie na rynkach bazowych. Kontrakty terminowe na DAX30 i S&P500 są kwotowane blisko 0%, co wg nas implikuje neutralne otwarcie handlu w Warszawie. Dla indeksu WIG20 najistotniejsze będzie w dniu dzisiejszym utrzymanie się blisko poziomu 2000 punktów, który stanowi istotną strefę, ograniczającą ruch boczny obecny od kilku miesięcy na rynku.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here