Naga MarketsFirma Capital.com, firma Fintech, stała się pierwszym dostawcą transakcji CFD, przestrzegającą najnowsze przepisy opublikowane przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa i Rynków (ESMA). Wdrażając regulacje ESMA przed terminem, Capital.com podkreśla swoje odpowiedzialne i etyczne zaangażowanie w działalność biznesową.


ESMA przedstawiła szereg środków mających na celu ochronę traderów detalicznych przed niemożliwym do zrównoważenia ryzykiem, w tym zasadę, że Margin Closeout wynosić będzie 50 procent początkowo wymaganego depozytu i ochronę przed ujemnym saldem konta, aby zapobiec utracie kwoty większej niż posiadają środków na koncie. Ponadto ESMA zobowiązał podmioty, że reklama nie może zawierać dodatkowych zachęt skierowanych do klientów i musi zawierać specjalne ostrzeżenie uwzględniające procent strat na rachunkach inwestorów detalicznych danego dostawcy CFD.

Ivan Gowan, CEO w Capital.com, wyjaśnia podejście firmy do regulacji ESMA: “Zmiany zaproponowane przez ESMA po przeprowadzeniu konsultacji są zasadniczo sensowne, a odpowiedzialni dostawcy kontraktów CFD będą już wdrażać takie środki, jak ochrona przed ujemnym saldem i margin closeout, a także wyeliminowanie z marketingu bonusów. Wierzymy, że jesteśmy w pełni zgodni z wszystkimi odpowiednimi regulacjami, dlatego podjęliśmy decyzję o obniżeniu domyślnych limitów dźwigni, które oferujemy teraz, zamiast czekać do ostatecznego terminu, który określił ESMA. Opierając się na wiodącej na rynku technologii i uczeniu maszynowym, możemy szybko dostosować naszą zaawansowaną platformę do reagowania na wszelkie zmiany w regulacjach rynkowych. ”

Regulacje opracowane przez ESMA przewidują również, że dostawcy kontraktów CFD muszą obniżać limity dźwigni, które oferują dla różnych klas aktywów, aż do 2: 1 dla kryptowalut. Capital.com wprowadził te limity dźwigni jako domyślne ustawienia dla swoich użytkowników, aby zapewnić zgodność z oświadczeniem ESMA i promować odpowiedzialny handel.

– “Wierzymy, że oferujemy naszym klientom możliwie najlepszą usługę, więc zanim limity dźwigni będą egzekwowane prawnie, oferujemy naszym klientom opcję powrotu do wyższych limitów dźwigni, które regulacje ESMA wyeliminują, i spodziewamy się, że wielu z nich skorzysta z tej opcji. Już teraz możemy zaoferować użytkownikom lewar w oparciu o ich poziom doświadczenia – zapewniając tym z mniejszym doświadczeniem niższe limity dźwigni. Nasi klienci cieszą się rozsądnym wykorzystaniem dźwigni, dzięki czemu handel CFD jest tak popularny. W połączeniu ze środkami ograniczającymi ryzyko, które są już oferowane przez renomowanych dostawców w branży, a obecnie są zlecone przez ESMA, klienci powinni mieć możliwość stosowania odpowiedniego poziomu dźwigni, współmiernego do ich wiedzy i doświadczenia.

“Chociaż pewne ograniczenia są sensowne, nadmierne ograniczanie dźwigni finansowej może prowadzić do tego, że bardziej doświadczeni traderzy przeniosą się do zagranicznych dostawców CFD, którzy działają w sposób całkowicie nieuregulowany i mogą w rzeczywistości być wyrafinowanymi oszustwami finansowymi. Ci zagraniczni dostawcy nie oferują takich samych zabezpieczeń konsumenckich jak te regulowane przez europejskich regulatorów, a ryzyko utraty pieniędzy przez klientów często wynosi 100%.

“Jako odpowiedzialny dostawca kontraktów CFD, jesteśmy teraz zgodni z wszystkimi regulacjami ESMA. Jednakże koncentrujemy się również na zapewnieniu jak najlepszych warunków klientom przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka. Uważamy, że najlepszym sposobem na osiągnięcie tego celu jest wdrożenie środków zaproponowanych przez ESMA, bez nadmiernego ograniczania wskaźnika dźwigni, aby zapewnić użytkownikom korzyści z odpowiedzialnego handlu CFD, bez narażania ich na niepotrzebne ryzyko. ”


Informacje o Capital.com:

capital.com logo boker forexCapital.com jest start-upem Fintech, który wykorzystuje najnowsze osiągnięcia w uczeniu maszynowym i sztucznej inteligencji, aby zapewnić najwyższą jakość transakcji. Dzięki inwestycji w wysokości 25 milionów dolarów amerykańskich i rosnącej bazie klientów, Capital.com ma obecnie 17 000 aktywnych użytkowników dziennie. Capital.com ma biura w Limassol, na Cyprze, w Londynie, Wielkiej Brytanii, Gibraltarze i Mińsku na Białorusi. Firma rozwija oprogramowanie w środowisku transakcyjnym, w tym aplikację Capital.com o tej samej nazwie i dodatkową aplikację edukacyjną Investmate.

Firma jest licencjonowana przez CySEC, licencja 319/17. Handel jest ryzykowny i możesz stracić cały zainwestowany kapitał.Więcej informacji można znaleźć na stronie https://capital.com/

Śledź nas na Twitterze, LinkedIn i Facebooku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here