Naga MarketsAby sprostać rosnącemu popytowi inwestorów detalicznych, konieczna jest skuteczna regulacja kryptowalut. Równolegle z rosnącym zainteresowaniem kryptowalutami zarówno inwestorów detalicznych, jak i instytucjonalnych, konieczne są zmiany w celu ograniczenia zmienności rynku i ochrony inwestorów – mówi Ivan Gowan – CEO firmy  Capital.com


Niedawne badanie przeprowadzone przez Thomson Reuters pośród 400 instytucji finansowych wykazało, że jedna na pięć rozważa handel kryptowalutami w odpowiedzi na znaczną eskalację popytu wśród inwestorów. Badanie pokazało, że zainteresowanie detaliczne zakupem i sprzedażą kryptowalut utrzymuje się na wysokim poziomie po tym, jak w ciągu 2017 roku rynek zyskał na wartości ponad 1200% . Jednak Ivan Gowan, CEO w Capital.com, twierdzi, że kwestie regulacyjne muszą być rozwiązywane na bieżąco, jeśli rynek kryptowalut ma być uznany przez główny sektor usług finansowych.

Ivan skomentował: “Wyniki ankiety pokazują znaczącą zmianę nastawienia do kryptowalut i udowadnia, że popyt konsumentów na cyfrowe waluty jest brany poważnie pod uwagę. Wiele instytucji finansowych, takich jak Goldman Sachs, odstąpiło od jawnego potępienia rynku i ostrożnie szuka sposobów na lepsze zaspokojenie potrzeb swoich klientów poprzez uczestnictwo w rynku kryptowalut“.

Obawy ze strony regulatorów dotyczące wykorzystania i oddziaływania walut cyfrowych pozostają jednak powszechne i należy je rozwiać, jeśli mamy uzyskać całkowitą akceptację tradycyjnego sektora usług finansowych. Przez wielu instytucjonalnych inwestorów kryptowaluty są nadal postrzegane jako ryzykowna inwestycja, ponieważ ceny gwałtownie się zmieniają, a nowe historie o bankructwach i oszustwach na rynku konsekwentnie trafiają na pierwsze strony gazet. Facebook i Google niedawno zakazały reklamy ICO na swoich platformach i nadal istnieją obawy dotyczące wykorzystywania walut cyfrowych do nielegalnych transakcji w dark necie“.

Jednak niektórzy z największych inwestorów venture capital w Dolinie Krzemowej wspierają już teraz twórców kryptowalut, inwestujących znaczne kwoty w opłaty prawne i doradztwo dotyczące zgodności z przepisami prawa, tak aby zapewnić, że ich działalność jest i będzie zgodna z przepisami regulatora rynku na którym działają. Coraz częściej widzimy wiodących regulatorów, takich jak FINMA i Gibraltar Financial Services Commission, które aby zapewnić, że robią to w sposób odpowiedzialny i skuteczny, wydają wytyczne i ramy prawne dla firm  chcących wydać ICO. Drobni inwestorzy, których nie stać na inwestowanie w atrakcyjne akcje takie jak Netflix i Facebook, mogą uzyskać dostęp do fantastycznych możliwości dzięki kryptowalutom kupując tokeny w ofercie początkowej lub gdy moneta jest już notowana na giełdzie“.

Ponadto przejrzystość rynku kryptowalut znacząco się poprawia, co jeszcze bardziej zwiększa zaufanie wśród społeczności inwestorów. Ostatnio utworzono kilka firm, które specjalizują się w przeszukiwaniu blockchain Bitcoin i innych kryptowalut w celu ustalenia czy ta waluta została wykorzystana w potencjalnie nielegalnych transakcjach w dark necie.

Ivan stwierdził również: “Rynek kryptowalut jest obecnie w fazie “Dzikiego Zachodu”. Jesteśmy jednak również na wczesnym etapie transformacji w klasę aktywów, ponieważ innowacyjna technologia i rosnące wartości pozostają niezwykle atrakcyjne dla inwestorów detalicznych. W związku z tym to od regulatorów, instytucji finansowych i liderów branży zależy, czy te obiecujące technologie staną się bardziej dostępne i kompatybilne ze światem finansowym i tym codziennym, w którym żyjemy. Rozsądne przepisy i większa przejrzystość zmniejszą zmienność i ułatwią bezpieczniejszy handel, umożliwiając inwestorom indywidualnym inwestowanie na tym ekscytującym rynku.”


Capital.com to fintech startup dostarczający platformę transakcyjną wspieraną przez AI (sztuczna inteligencja), której celem jest trading na najwyższym poziomie. Dostępna na komputery i smartfony platforma transakcyjna pozwala użytkownikom handlować kontraktami CFD na największych światowych rynkach, w tym na rynku Forex, kryptowalutach, towarach, indeksach i innych. Firma została dokapitalizowana kapitałem 25 milionów USD od VP Capital i Larnabel Ventures.

Więcej informacji znajdziesz tu: https://capital.com/

Śledź nas na  Twitter , LinkedIn and Facebook.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here