Naga MarketsCapex Grupy Arctic Paper wyniesie ok. 100 mln zł w 2021 rokuWarszawa, 10.11.2021 (ISBnews) – Nakłdy inwestycyjne Grupy Arctic Paper wyniosą ostatecznie około 100 mln zł w 2021 roku, tj. nieco więcej, niż spółka zakładała, poinformował prezes Michał Jarczyński.

“Patrząc na sytuację i ceny w czwartym kwartale, zakładamy, że w całym roku capex wyniesie około 100 mln zł, nieco więcej niż zakładaliśmy, mimo że po trzech kwartałach jesteśmy dokładnie w budżecie, czyli na poziomie nieco ponad 80 mln zł” – powiedział Jarczyński podczas telekonferencji.Po I półroczu 2021 r. szef Arctic Paper szacował capex na 2021 rok na poziomie ok. 90 mln zł.

“Jest jeszcze zbyt wcześnie, aby szacować wielkość nakładów inwestycyjnych na 2022 rok. Przygotowanie budżetu jest w tym roku wyjątkowo trudne, bo większość zmiennych może pójść zarówno w górę, jak i w dół. Spodziewam się, że finalną wersję budżetu, uwzględniającą prognozę capeksu na 2022 rok, przyjmiemy na przełomie roku” – dodał prezes.

Arctic Paper to drugi co do wielkości, pod względem wolumenu produkcji, europejski producent objętościowego papieru książkowego oraz jeden z wiodących producentów graficznego papieru wysokogatunkowego w Europie. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 2,85 mld zł w 2020 r.

(ISBnews)Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here