Naga MarketsCanal+ przejmie większościowe udziały głównego akcjonariusza Kino PolskaWarszawa, 20.09.2021 (ISBnews) – Cooperatieve SPI International U.A., właściciel Kino Polska, podpisał warunkową umowę sprzedaży 70% akcji stanowiących 12 913 285 akcji reprezentujących 65,15% kapitału zakładowego i udziałów w głosach na rzecz Canal+ Luxembourg S.À R.L, podała spółka. Zamknięcie transakcji powinno nastąpić do 31 grudnia 2021 r.

„W związku z tym, że w wyniku transakcji kupujący nabędzie pośrednio ponad 33% ogólnej liczby głosów w emitencie, zamknięcie spowoduje powstanie po stronie SPI International i kupującego obowiązku obligatoryjnego ogłoszenia wtórnego wezwania do zapisywania się na sprzedaż lub zamianę akcji emitenta, zgodnie z właściwymi przepisami polskiego prawa, w celu osiągnięcia 66% ogólnej liczby głosów w emitencie” – czytamy w komunikacie.Zamknięcie transakcji jest uzależnione m.in. od uzyskania decyzji prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz węgierskiego organu ochrony konkurencji (Gazdasági Versenyhivatal), zaznaczono.

Grupa Kino Polska TV to grupa medialna, która prowadzi zdywersyfikowaną działalność w Polsce oraz na rynkach międzynarodowych, łącznie w ponad 40 krajach świata. Zajmuje się nadawaniem i produkcją kanałów telewizyjnych, sprzedażą czasu reklamowego, zakupem oraz sprzedażą treści, a także dystrybucją treści na platformy streamingowe i VOD. Akcje spółki są notowane na GPW od 2011 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: usd pln prognoza | kruk akcje notowania | cena akcji ccc | gpw asseco | pkp cargo kurs | develia notowania | notowania cd projekt |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here