Naga MarketsCanal+ ponownie spróbuje zadebiutować na GPW? Nowy prospekt emisyjny trafił do KNFPlanowany pod koniec ubiegłego roku debiut spółki Canal+, miał być obok debiutu Allegro, jednym z najgłośniejszych IPO na GPW ostatnich lat. Niestety, w listopadzie spółka wycofała się z planów wejścia na GPW. Jak wtedy uzasadniono, powodem była zbyt wysoka zmienność na rynkach finansowych. Było to dość zaskakujące, gdyż wydaje się, że okres pandemii sprzyjał debiutowi spółki z branży mediów.

Drugie podejście do IPO?

Canal+ zapewniał wtedy, że nie będzie ubiegał się o dopuszczenie akcji do obrotu na rynku regulowanym. Najnowsze doniesienia przeczą jednak tym zapewnieniom. Spółka ponownie złożyła bowiem prospekt emisyjny w KNF. Możliwe zatem, że drugi największy operator płatnej telewizji w Polsce (pierwsze miejsce zajmuje Cyfrowy Polsat), ponownie spróbuje zadebiutować na GPW.

Te artykuły również Cię zainteresują
Głównymi atutami spółki, na jakie sama wskazywała w prospekcie emisyjnym w ubiegłym roku, było po za atrakcyjnością polegającą na wielkości oferty i rozpoznawalności samej firmy, także doskonałe wyniki finansowe. Przychody i zysk rosną z roku na rok, co wiązało się z polityką dywidendową, wg której na ten cel spółka miała przeznaczać aż 75% skonsolidowanego skorygowanego zysku netto.

Zobacz także: CANAL+ okazał się zbyt drogi dla inwestorów? Kamil Gemra o powodach wycofania IPO spółki

Po za tym, Polska należy do europejskiej czołówki pod względem średniego czasu oglądania telewizji. Ponadto, od kilku lat rośnie liczba odbiorców płatnej telewizji. W 2019 roku korzystało z niej 10,7 mln gospodarstw domowych. Szczególnie więc w okresie pandemii, kiedy rynek rozrywki i mediów rośnie, debiut Canal+ spotkałby się zapewne z wysokim zainteresowaniem ze strony inwestorów.


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: blik co to | ropa wti forum | s&p 500 wykres | notowania dow jones | pkn orlen kurs | biomedlub |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here