Naga MarketsW nawiązaniu do informacji o planach przeprowadzenia pierwszej oferty publicznej opublikowanych 22 października, CANAL+ Polska S.A. (dalej: „CANAL+ Polska” lub „Spółka”) wiodący dostawca płatnej telewizji z segmentu premium w Polsce, informuje, że Komisja Nadzoru Finansowego („KNF”) zatwierdziła dziś prospekt Spółki. CANAL+ Polska planuje opublikować prospekt 3 listopada 2020 r.

KNF zatwierdziła prospekt spółki

Oferta obejmie wyłącznie istniejące akcje zwykłe CANAL+ Polska S.A. będące w posiadaniu dwóch akcjonariuszy, tj. TVN Media sp. z o.o. (dalej: „TVN Media”), której ostatecznym właścicielem i podmiotem dominującym jest spółka Discovery, Inc., oraz spółki Liberty Global Ventures Holding B.V., (“Liberty Global”) której ostatecznym właścicielem i podmiotem dominującym jest spółka Liberty Global PLC (dalej łącznie zwani:

Te artykuły również Cię zainteresują

„Akcjonariuszami Sprzedającymi”). TVN Media i Liberty Global zamierzają spieniężyć swoje dotychczasowe pakiety akcji i umożliwić Spółce pozyskanie nowych długoterminowych inwestorów zarówno z Polski, jak i z innych krajów. Groupe CANAL+ posiada obecnie ok. 51%, TVN Media ok. 32%, a Liberty Global ok. 17% kapitału zakładowego Spółki.
Planowana transakcja będzie się składać z oferty publicznej skierowanej do inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych w Polsce, jak również z oferty na rzecz kwalifikowanych nabywców instytucjonalnych (QIBs) w Stanach Zjednoczonych realizowanej na podstawie amerykańskiej Reguły 144A oraz oferty skierowanej do wybranych inwestorów instytucjonalnych spoza Stanów Zjednoczonych i Rzeczypospolitej Polskiej, spełniających wymogi amerykańskiej Regulacji S.

Zakłada się, że po przeprowadzeniu Oferty Spółkę, Groupe CANAL+ i Akcjonariuszy Sprzedających obowiązywać będzie umowa ograniczająca możliwość zbywania papierów wartościowych (tzw. umowa lock-up) w odniesieniu do posiadanych przez nich akcji.
Rolę Globalnych Współkoordynatorów i Współzarządzających Księgą Popytu będą pełnić BofA Securities i J.P. Morgan Securities plc, a rolę Współprowadzącego Księgę Popytu i Firmy Inwestycyjnej – Santander Bank Polska S.A. – Santander Biuro Maklerskie.

Cieszymy się z zatwierdzenia prospektu emisyjnego i tym samym możliwości rozpoczęcia pierwszej oferty publicznej CANAL+ Polska S.A. Dzięki atrakcyjnej treści programowej i dbałości o satysfakcję klientów jesteśmy preferowanym dostawcą rozrywki z segmentu premium na polskim rynku, a nasza baza klientów stale rośnie. Jesteśmy dobrze przygotowani do wykorzystania możliwości związanych z upowszechnianiem się nowych technologii w Polsce. Chcemy m.in. rozwijać usługę Canal+ (OTT), poprzez pozyskiwanie nowych widzów i rozszerzenie oferty dla dotychczasowych klientów platformy DTH. Cieszymy się, że w kolejnym etapie naszego rozwoju będą mogli uczestniczyć nowi akcjonariusze – mówi Edyta Sadowska, Prezes Zarządu CANAL+ Polska.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNikkei 225 ma otwartą drogę na szczyt
Następny artykułAustralia: RBA obniża stopy w okolice zera i skupi 100 mld AUD obligacji
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here