Naga MarketskoparkaCanaan, drugi co do wielkości producent bitcoinowych koparek na świecie, zamierza zebrać około 100 milionów dolarów w swojej pierwszej ofercie publicznej (IPO) w USA.

Chiński producent koparek modelu Avalon zaktualizował w środę swoją aplikację dot. IPO, która jest adresowana do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Ma ona na celu zaoferowanie 10 milionów amerykańskich akcji depozytowych (ADS), każda po cenie od 9 do 11 USD.

Canaan: przetrzeć szlaki

Jeśli wszystko się powiedzie Canaan zyska aż 100 milionów dolarów, co uczyni go pierwszym dużym producentem koparek do bitcoinów, który wejdzie na giełdę na tradycyjnym rynku akcji.

Przy takiej wielkości oferty Canaan po IPO będzie prezentował rozwodnioną wartość rynkową wynoszącą około 1,5 miliarda USD z około 2,3 miliarda zwykłych akcji. Każde ADS reprezentowałoby 15 akcji zwykłych klasy A Canaan, zgodnie ze zaktualizowanym zgłoszeniem.

W początkowej ofercie Canaan dotyczącej pierwszej oferty publicznej pod koniec października firma określiła kwotę zastępczą wynoszącą 400 milionów USD na swoje ambicje związane z IPO. Najnowsze dane mogą jeszcze zostać poprawione przed ostatecznym startem oferty na giełdzie.

Wcześniej Canaan ujawnił już, że jego działania ​​przyniosły zyski w wysokości 13 milionów USD z przychodów w wysokości 95 milionów USD za trzeci kwartał 2019 roku. Zgłoszono stratę netto w wysokości 45 milionów USD w pierwszej połowie 2019 roku.

Rynek kopania BTC

Jak widać, firmy z rynku miningu BTC profesjonalizują się i odważnie wchodzą na nowe rynki w obszarze finansowania swojej działalności.

Samo kopanie kryptowalut także przeszło długą drogę, ale dziś jest już uważane za coraz bardziej ekologiczne i ekonomiczne. Coraz częściej do wydobywania BTC wykorzystuje się odnawialne źródła energii, co sprawia, że krytycy cyfrowych walut tracą swoje główne oręże dot. tego, że te szkodzą ekologii. Zgodnie z ostatnimi badaniami nawet kopalnie BTC są coraz częściej stawiane w pobliżu farm wiatrowych czy innych skupisk, gdzie istnieje duży dostęp do OZE.

Wkrótce też na Proof-of-Stake przejdzie Ethereum – oznacza to, że druga najpopularniejsza kryptowaluta będzie dodatkowo ekologiczna pod kątem miningu niż BTC.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here