Naga MarketsCanaan: Producent koparek BTC sprzeciwia się chińskiemu zakazowi dot. bitcoinaGłówny chiński producent koparek do wydobywania bitcoinów (BTC), firma Canaan, opowiedział się przeciwko masowemu zwalczaniu kopania kryptowalut w Chinach twierdząc, że biznes ten pomaga lepiej wykorzystywać energię elektryczną i przyczynia się do wzrostu zatrudnienia i lokalnej gospodarki. Dzień wcześniej spółka notowana na Wall Street podała swoje wyniki kwartalne, które wpłynęły na ponad dwudziestoprocentowy skok wartości akcji.

  • Łączne przychody netto w I kw. wyniosły 402,8 mln RMB (61,5 mln USD), w porównaniu do 68,3 mln RMB w analogicznym okresie 2020 r. i 38,2 mln RMB w czwartym kwartale 2020 r.
  • Akcje Canaan rosły we wtorek o ponad 22% i testowały kilkutygodniowe maksima. W handlu przed sesyjnym spółka dodaje kolejne 5% do swojej wartości

Canaan sprzeciwia się działaniu chińskich władz

Zhang Nangeng, dyrektor generalny notowanej na Nasdaq firmy Canaan Inc, powiedział podczas telekonferencji wynikowej, że chociaż działalność kryptominingowa wykorzystująca energię z paliw kopalnych utrudnia ekologiczne wysiłki Pekinu, kopalnie zasilane czystą energią powinny zostać oszczędzone i niewykluczone z aktywności.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Górnicy nastawieni na zysk preferują regiony o niskich cenach energii elektrycznej, które wskazują na nadpodaż i prawdopodobne marnotrawstwo energii – powiedział Zhang.

Ponadto, “górnicy bitcoinów również pomagają tworzyć miejsca pracy w zubożałych regionach i przyczyniają się do wyższych wpływów podatkowych”.

Komentarze Zhanga pojawiają się po tym, jak Rada Państwowa Chin w zeszłym miesiącu, nakazała rozprawienie się z energochłonnym wydobyciem i handlem bitcoinami, a Mongolia Wewnętrzna, główny ośrodek wydobywczy, zaproponowała środki mające na celu całkowite zablokowanie tej działalności.

Regulatorzy energii w południowo-zachodnim Syczuanie – prowincji bogatej w energię wodną – spotkali się z lokalnymi producentami energii w środę, aby zbadać kryptomining w drugim co do wielkości ośrodku produkcji bitcoinów w Chinach.

Bitcoin i inne kryptowaluty są tworzone lub “wydobywane” przez komputery o dużej mocy obliczeniowej, konkurujące w rozwiązywaniu złożonych zagadek matematycznych w energochłonnym procesie, który często opiera się na paliwach kopalnych, zwłaszcza na węglu. Canaan zajmuje się natomiast produkcją specjalnych koparek, który wydobywanie bitcoinów umożliwia.

Zhang powiedział, że niepewność co do polityki skłania krajowych górników do przenoszenia się za granicę i powoduje, że niektórzy klienci wstrzymują się ze składaniem nowych zamówień na sprzęt górniczy.

invest

Ceny spot maszyn do wydobywania bitcoinów spadły o 20%-30% w porównaniu do cen sprzed miesiąca, z powodu spadku cen bitcoina. Aby zmniejszyć niepewność biznesową, Canaan przyspiesza ekspansję zagraniczną, zabezpieczając długoterminowe umowy i zakładając własną działalność wydobywczą poza granicami kraju.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Canaan raportuje wzrost sprzedaży, akcje na WalL Street silnie w górę

Canaan, który we wtorek poinformował o prawie 500% wzroście sprzedaży w pierwszym kwartale do 402,8 mln juanów (63,12 mln dolarów) powiedział, że rynki zagraniczne stanowią obecnie 78,4% jego całkowitych przychodów. W porównaniu do zaledwie 4,9% w pierwszym kwartale 2020 roku.

Zamówienia od zagranicznych klientów, w tym kanadyjskiego Hive Blockchain Technologies i amerykańskiego gracza kryptowalutowego Core Scientific, również stanowią ponad 70% całkowitych zamówień.

Canaan rozszerza się również na samodzielne wydobywanie bitcoinów, po założeniu biura w Singapurze i przygotowuje się do uruchomienia biznesu wydobywczego kryptowalut w Kazachstanie, w Azji Środkowej.

– Podobnie jak zajęło dużo czasu, aby bitcoin został uznany przez rynek, będzie to również długi proces, aby bitcoin i kryptomining zostały uznane przez organy regulacyjne w Chinach – powiedział Zhang.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here