Naga MarketskoparkaCanaan, notowany na giełdzie Nasdaq producent urządzeń do kopania bitcoinów, odnotował stratę w wysokości 148 mln USD netto w samym 2019 r. – zgodnie z najnowszymi wynikami finansowymi zgłoszonymi do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

  • Finanse spółki w IV. kwartale 2019 r.
  • Problemy prawne

Całkowite przychody netto wzrosły w IV kwartale 2019 r.

Ponoć w ostatnim kwartale zeszłego roku całkowity przychód netto firmy wzrósł o 66,8 proc., co przekłada się na 66,5 mln USD. To ponad połowa tego, co wygenerowano w tym samym okresie w 2018 roku.

Firma stwierdziła, że ​​wzrost był spowodowany głównie skokiem “całkowitej sprzedanej mocy obliczeniowej, który wyniósł 2,9 mln Trash / s w IV kwartale 2019 r.” Oznacza to wzrost o 88,6 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim.

Trwa sprawa Canaan dotycząca IPO

Jednocześnie firma ma i inny problem. 7 kwietnia media poinformowały o pozwie zbiorowym w sprawie Canaan dotyczącym IPO.

Zgodnie z doniesieniami Canaan jest oskarżane o naruszenie Ustawy o papierach wartościowych z 1993 r. Chodzi o to, że oświadczenia rejestracyjne było rzekomo fałszywe i wprowadzało inwestorów w błąd.

Przypomnijmy, że po pierwszej ofercie publicznej (IPO) w dniu 21 listopada wartości cen akcji Canaan spadła o prawie 40 proc. w ciągu kilku tygodni. Potem akcje Canaan wzrosły. W lutym kosztowały nawet 8,04 USD. Dziś są warte 3,2 USD.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here