Naga Marketscanaan_Bitcoin_Mining_koparkiAkcje Canaan Creative, jednego z nielicznych notowanych na giełdzie producentów koparek kryptowalut, spadły poniżej 2 USD, poziomu najniższego od momentu wejściu spółki na giełdę, co miało miejsce w listopadzie.

  • Spółka ma problemy na wykresie. Jej kurs spadł do ATL.
  • Powodem są zapewne problemy natury makroekonomicznej i sytuacja na rynku miningu.

Canaan Creative – skąd te spadki?

Według danych Yahoo Finance akcje firmy notowane na giełdzie Nasdaq systematycznie spadają od momentu halvingu bitcoina.

Skąd taka reakcja na zmniejszenie podaży nowych BTC? Zapewne to odpowiedź rynku na spadek popytu na maszyny do kopania kryptowalut.

W lipcu ubiegłego roku „niektórzy z pierwszych chińskich górników zaczęli zbierać fundusze od inwestorów instytucjonalnych, kupować nowe modele i wycofywać stare maszyny, aby być przygotowanym na halving”. Tak twierdzi Aries Wang z Bibox, która to firma zainwestowała w koparki.

Wiele osób zakończyło już aktualizację infrastruktury – dodał na łamach CoinDesk.

Zapewne stąd spadek popytu na nowy sprzęt – ten został zakupiony przez górników wcześniej. Na to wszystko nałożył się koronawirusowy kryzys.

Historia akcji

W okresie pierwszej oferty publicznej (IPO) chińskiego producenta koparek jego akcje były wycenione na 9 USD. Już jednak miesiąc później spadły aż o połowę. Na krótko powróciły powyżej 8 USD 12 lutego. Potem cena znów zaczęła spadać, gdy Chiny wprowadziły kwarantannę dot. koronawirusa.

Środki pieniężne i ekwiwalenty gotówki Canaan Creative zmniejszyły się w pierwszym kwartale br. o 48 proc. Firma podała, że ​​spadek ten częściowo wynikał z krótkoterminowych inwestycji o wartości 24,5 mln USD, w tym partnerstwa z Semiconductor Manufacturing International Corporation (SMIC), jednym z największych producentów chipów komputerowych z Chin kontynentalnych.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here