Naga MarketsWinklevossW kontrze do haseł z billboardów firmy Gemini, kryptowaluty nie potrzebują reguł, wyjaśnił Cameron Winklevoss. Zamiast tego są na tym rynku firmy, które zajmują się kryptowalutami, które z kolei wymagają „przemyślanego” nadzoru, szczególnie w świetle niedawnego fiaska QuadrigaCX – dodał.

Nie jest tajemnicą, że bliźniacy Winklevoss walczą o oczyszczenie środowiska wokół kryptowalut. Mają w tym własny interes, bowiem sami prowadzą od paru lat z powodzeniem giełdę Gemini, która cieszy się opinią “w pełni uregulowanej”. Celem braci jest zmiana wizerunku tego rynku,  który dziś kojarzy się z “Dzikim Zachodem”, a powinien ich zdaniem tylko z nowoczesną, innowacyjną branżą.

Potrzebujemy reguł!

Nie wszystkie kroki braci wzbudzają sympatię konserwatywnej części społeczności kryptowalut. Nie było zaskoczeniem, że kampania billboardowa „kryptowaluty potrzebują reguł”, za którą stała platforma Gemini, była szczególnie krytykowana przez użytkowników bitcoinów.

Bitcoin powstał niejako w kontrze do narzuconych przez mainstream reguł. Stąd dla wielu rebeliantów postawa Winklevossów to zdrada, a nie racjonalne zachowanie. W rzeczywistości bitcoin został przecież tak zaprojektowany, aby ludzie mogli przeprowadzać transakcje bez tzw. trzeciej, zaufanej strony.

Mimo tak idealistycznej postawy, to sama społeczność cyfrowych walut zawodzi. Wspomniana kanadyjska giełda QuadrigaCX jest tego najlepszym przykładem. Jej właściciel niespodziewanie zmarł w grudniu 2018 r. w czasie wycieczki do Indii na ostrą niewydolność jelit. Okazało się, że tym samym giełda straciła środki swoich klientów, bowiem tylko on był w posiadaniu dostępów do zimnych portfeli platformy. Brak przepisów dla firm sprawił, że utracono ogromne kwoty pieniędzy, do tego należące do użytkowników, a nie samej firmy.

Progres

Dlatego rynek kryptowalut (a nie same kryptowaluty) musi zostać uregulowany. Na szczęście sami bliźniacy Winklevoss mówią, że widzą ogromny rozwój samej technologii i rynku. Niedawno Cameron i Tyler chwalili się rozwojem swojej firmy:

Ponieważ kryptowaluty bardzo się rozrosło, tak samo jak Gemini, zwiększyliśmy liczbę pracowników z 25 do 200… W 2016 r. kryptowaluty było niszowe – dziś jest to coś [ważnego].”


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here