Naga MarketsCalvin Ayre, najbardziej znany zwolennik Craiga Wrighta, samozwańczego Satoshi’ego Nakamoto, sfinansuje film dokumentalny i książkę o życiu swojego idola.

  • Powstanie film i książka biograficzna o Wrighcie.
  • Projekt sfinansuje Calvin Ayre.

Calvin Ayre i projekt filmu o Wrighcie

Calvin Ayre ogłosił, że finansuje film dokumentalny skupiający się na życiu Craiga Wrighta, Australijczyka, który twierdzi, że wynalazł bitcoina.

Te artykuły również Cię zainteresują
Według tweeta z 12 sierpnia, Ayre, miliarder wspierający BSV i członek zarządu nChain, zgodził się na pokrycie kosztów produkcji filmu. Powiedział, że zatrudnił już ekipę filmowców z Londynu, która „przekopie się przez wszystko” w sprawie ​​Wrighta i udowodni, że to on jest Satoshim Nakamoto.

Reakcje na wiadomość były jak zwykle różne. Zwolennik BSV Neil Gallacher napisał, że „im więcej informacji na ten temat, tym lepiej dla wszystkich”. Z kolei twitterowicz Crypto Geek stwierdził, że będzie to tylko materiał “propagandowy”.

Ayre ujawnił jednak również, że zatrudnił reportera śledczego do napisania książki o Wrighcie, po tym, jak australijski wydawca anulował wydanie “Behind The Mask: Craig Wright and the Battle for Bitcoin”, co miało miejsce jeszcze w styczniu.

Za maską

Affirm Press przekazało lokalnym mediom, że projekt książki został zarzucony, ponieważ „zagrożenie sporem sądowym było zbyt wysokie”. Ayre zaproponował więc, że sam sfinansuje i opublikuje książkę, ale nic z tego nie wyszło. Zapytany o incydent w tym tygodniu, powiedział, że pracuje teraz z innym autorem „nad naszą własną książką”:

Autorzy “Behind The Mask” nie wydali jeszcze oświadczenia w tej sprawie, jednak gdyby książka faktycznie dostarczyła jakichkolwiek dowodów kwestionujących twierdzenia Wrighta o tym, że to on wynalazł bitcoina, okazałoby się, że wydawca wykazał się słuszną ostrożnością, bowiem samozwańczy Nakamoto niemal na pewno pozwałby go o to do sądu.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here