Całkiem dobry tydzień na polskim złotym, kurs funta (GBP) kończy poniżej 5 zł, dolar (USD) wraca do spadków, euro (EUR) kosztuje 4,50 zł, ile zapłacimy za franka (CHF) po weekendzie?
Pary walutowe z polskim złotym PLN

W ostatnim tygodniu mogliśmy obserwować podwyższoną zmienność na polskim złotym. Nasza krajowa waluta mocno traciła w poniedziałek, jednak kolejne dni przyniosły zwrot akcji. ostatecznie złotówka umocniła się do euro, dolara, franka i funta. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty kończy tydzień na plusie w ujęciu do głównych walut
  • Kurs GBP/PLN nie zdołał utrzymać się powyżej poziomu 5 zł 
  • Dolar amerykański w odwrocie
  • Frank szwajcarski wraca poniżej poziomu 4,20 zł
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,9126 zł 03.10.2020, godzina 12:00
Kurs euro EURPLN 4,5480 zł 03.10.2020, godzina 12:00
Kurs funta GBPPLN 4,9862 zł 03.10.2020, godzina 12:00
Kurs franka CHFPLN 4,2116 zł 03.10.2020, godzina 12:00

Kurs funta GBP/PLN wraca poniżej 5 zł

Patrząc na notowania funta brytyjskiego do polskiego złotego mogliśmy obserwować podwyższoną zmienność w ubiegłym tygodniu. Jego początek rozpoczął się od solidnych wzrostów, notowania wyszły powyżej poziomu 5 zł, a następnie zaczęły dynamicznie spadać i ostatecznie tydzień zakończył się w rejonach poziomu odniesienia (jednak poniżej 5 zł), co może sugerować dalszą przecenę po weekendzie. Kluczowym oporem pozostaje wspomniana bariera przy poziomie 5 zł, dopiero jej ewentualne pokonanie może doprowadzić do większych wzrostów.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs dolara USD/PLN kończy tydzień pod kreską

Patrząc z kolei na kurs dolara do złotego, możemy obserwować wyraźne cofnięcie. Co prawda tydzień rozpoczął się od wzrostów, jednak już od wtorku mogliśmy obserwować przewagę kupujących złotówkę przez co ostatecznie tydzień zakończył się na plusie dla polskiego złotego.

Notowania wróciły poniżej strefy oporowej przy 3,89 zł. Aktualnie wsparciem pozostaje jednak strefa przy 3,79 zł, jeżeli doszłoby do jej wybicia, przecena może przybrać na sile.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs euro do złotego przyspiesza wzrosty

Kurs euro do złotego również rozpoczął tydzień od wzrostów jednak już we wtorek pojawili się sprzedający, przez co notowania szybko zawróciły w rejonach 4,5750 zł. Ostatecznie tydzień zakończył się w rejonach wsparcia przy 4,50 zł i jeżeli w najbliższych dniach zobaczymy zejście poniżej, to przecena może przybrać na sile.

W przypadku takiego scenariusza należy oczekiwać spadków nawet w rejony poziomu 4,40 zł. Z drugiej strony, jeżeli wsparcie przy wspomnianym poziomie 4,50 zł nie zostanie wybite dołem, należy oczekiwać kolejnej fali wzrostowej i ataku na ostatnie szczyty przy 4,5750 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka CHF/PLN z szansą na głębszą korektę spadkową?

Jeśli chodzi natomiast o sytuację techniczną na parze walutowej CHFPLN, możemy obserwować zamknięcie świecy tygodniowej poniżej poziomu 4,20 zł. Zamknięcie świecy tygodniowej czarnym korpusem wskazuje na przewagę sprzedających, dlatego też w najbliższych dniach możliwy jest ruch w kierunku linii poprowadzonej po ostatnich minimach.

Jeżeli linia ta zostałaby pokonana, kolejna ważna podpora dla kupujących znajduje się dopiero w rejonach poziomu 4,0530 zł. Z kolei o wzrostach można myśleć dopiero w momencie ponownego powrotu poniżej powyżej poziomu 4,20 zł wtedy ten droga w kierunku marcowych szczytów byłby otwarta.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here