Naga Marketslibra calibraCalibra Facebooka – czyli oddział giganta z rynku mediów społecznościowych, który jest odpowiedzialny za zaprojektowanie portfela na Librę – chce zatrudnić aż 50 pracowników w Irlandii. O sprawie napisało Irish Times.

  • Mimo kryzysu zespół Calibry chce zatrudnić 50 nowych pracowników.
  • Libra przeszła ostatnio pewną reformę, która pozwoli na emisję waluty Facebooka.

Calibra rośnie w siłę

Okazuje się niewielki zespół Calibry w Dublinie ma zostać znacznie poszerzony. Facebook zauważa, że ​​jego działalność w Irlandii jest „niezwykle ważna” dla planu działania całej firmy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ekspansja Calibry w Irlandii nadal zależy jednak od współpracy z organami regulacyjnymi. Facebook zatrudnia w tym kraju 5000 osób – głównie w różnych firmach partnerskich, takich jak Instagram i WhatsApp. Założona w 2019 r. Calibra ma stanąć z nimi w jednym szeregu i odpowiadać za technologię Libry – waluty Facebooka.

Oprócz biur w Dublinie Facebook prowadzi centrum danych w Clonee w hrabstwie Meath i w 2017 r. założył laboratorium badawcze w Cork dla swojej spółki zależnej Oculus.

– W czasach globalnej niepewności nadal inwestujemy w nasz zespół z siedzibą w Dublinie. Aktywnie zatrudniamy ekspertów w zakresie oszustw, zgodności, zarządzania pracownikami i obsługi klienta, aby poszerzyć nasz zespół operacyjny obsługujący portfel Calibra – Laura Morgan Walsh, szef działu Calibra, powiedziała dziennikarzom.

Libra po przejściach

Warto zauważyć, że Facebook został zmuszony do wprowadzenia poważnych zmian w projekcie swojej globalnej waluty. Libra ma być teraz bardziej dostosowana do wizji, jaką chcą zobaczyć politycy i urzędnicy. Możliwe, że to umożliwi Facebookowi emisję waluty, którą powstrzymali regulatorzy na całym globie.

– Zachowujemy konstrukcję wielowalutowej Libry, ale została ona zasadniczo zmieniona, usprawniona i uproszczona w stosunku do pierwotnej [wizji] – powiedział Christian Catalini, główny ekonomista projektu Calibra.

 Modernizacja może pozwolić rządom na „bezpośrednią integrację” wszelkich przyszłych CBDC w sieci – przekazał cały zespół.

Warto dodać, że w tym roku na rynku pojawi się zapewne największy rywal Libry – cyfrowy juan.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here