Naga Markets
Cała wypłata w Bitcoinie. Zawodniczka UFC chce zarabiać tylko w BTC
Źródło: YouTube

Zawodniczka Ultimate Fighting Championship (UFC) – popularnej w Stanach Zjednoczonych federacji MMA – Luana Pinheiro ogłosiła, że nawiązała współpracę z Bitwage i będzie otrzymywać swoje wynagrodzenie w Bitcoinie (BTC). Pinheiro powiedziała, że nadal otrzymuje płatności w walutach fiat od swoich sponsorów, ale konwertuje je od razu na BTC właśnie poprzez Bitwage.

Zawodniczka UFC zarabia w Bitcoinach

Pinheiro jest obecnie na 15. miejscu w swojej dywizji UFC i wygrała osiem walk z rzędu. Fighterka powiedziała, że zdecydowała się otrzymywać swoje wynagrodzenie w Bitcoinie po tym, jak jej chłopak i jednocześnie zawodnik MMA – Matheus Nicolau – zachęcił ją do takiego ruchu.Porównując Bitcoina do swojego stylu walki, jiu-jitsu, Pinheiro podkreśliła, że woli otrzymywać wynagrodzenie w BTC i że nie przejmuje się zmiennością kryptowaluty. Według niej zmienność jest kluczowym czynnikiem, który napędza aprecjację aktywów.

– Gdyby aktywo nie było zmienne, nie poszłoby też w górę. Pomyśl o tym: uzyskanie czarnego pasa w Brazylii w Jiu Jitsu zajmuje osobie średnio 10-15 lat, więc moja preferencja czasowa tutaj jest tak samo długa, jeśli nie dłuższa. Wszystko inne to dla mnie tylko hałas, a im niższa cena, tym więcej Bitcoinów mogę zabezpieczyć na przyszłość – komentował zawodniczka MMA.

Brazylijka ujawniła również, że dla niej Bitcoin działa jako zabezpieczenie przed inflacją, ponieważ przez lata siła nabywcza walut tradycyjnych pogarszała się wraz ze wzrostem presji cenowej, podczas gdy BTC, pomimo ruchów korekcyjnych, nadal pozostaje w trendzie wzrostowym.

– Nie zapominaj, że pochodzę z Brazylii, więc wiem co nieco o inflacji i jej skutkach. Urodziłam się około 1994 roku, mniej więcej wtedy, gdy wprowadzono brazylijską walutę real i powiązano ją 1:1 z ówczesnym dolarem amerykańskim. Obecnie jest to 5 BRL za 1 USD. Bitcoin jest po to, by chronić się przed inflacją – dodała.


W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

NED

Oprócz Nicolau i Pinheiro, również profesjonalni piłkarze Alex Barrett, Achara Ifunanyachi i Alex Crognale zdecydowali się już wcześniej, aby otrzymywać swoje uposażenie w Bitcoinie.

UFC również nawiązało kilka partnerstw z firmami kryptowalutowymi. W kwietniu UFC połączyło siły z giełdą kryptowalutową Crypto.com, umożliwiając fighterom otrzymywanie bonusów w BTC. Bonus fanowski jest wypłacany przez Crypto.com trzem najlepszym fighterom nadchodzących wydarzeń pay-per-view.

Natomiast w czerwcu, UFC zawarło wieloletnie partnerstwo marketingowe z firmą logistyczną blockchain VeChain Foundation, warte 100 milionów dolarów.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: średni kurs rubla nbp | kurs akcji jsw | comparic.pl | notowania bitcoin | najniższy kurs korony islandzkiej | dax akcje | akcje mercator |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here