Naga MarketsMieczysław Siudek opowie na webinarze o grupie inwestorów określanych mianem Smart Money
Mieczysław Siudek opowie na webinarze o grupie inwestorów określanych mianem Smart Money

Przebywając na rynku uczymy się tego, że nie kierują nim magiczne zasady, rzut monetą czy fazy księżyca. To co na prawdę rusza rynkami finansowymi to tzw. Smart Money. Czym są i czy w ogóle istnieją inwestorzy zaliczani do tej legendarnej grupy?


Im więcej czasu spędzisz nad daną czynnością tym więcej o niej wiesz. Dlatego tak ciężko jest naśladować skomplikowane ruchy chirurga czy zegarmistrza. Spędzając godziny, dnie, tygodnie czy lata nad wykresami zaczynamy w nich dostrzegać nie tylko poruszającą się w górę i w dół cenę, nie coraz bardziej wymyślne formacje cenowe ale ludzi tworzących rynek.

Grają pieniądze, nie setupy – sprawdź nagranie Trading Jam Session#12 i wysłuchaj wykładu Mieczysława Siudka nt. Smart Money

Zdaniem Mieczysława Siudka – eksperta, który przepracował 22 lata jako makler, dealer a także zarządzający funduszami – obecnych na rynku można podzielić na dwie grupy:

  • inwestorów oraz
  • Smart Money

Do tej pierwszej grupy zalicza się większość z nas – spekulantów. Naśladujemy ruchy rynku w sposób podobny do tego w jaki poddaje się wiatrowi wysoka trawa. Nie mamy siły ani wiedzy, żeby wykorzystać stu procent ruchu.

Istnieją również inwestorzy zaliczani do grupy Smart Money. To najczęściej grube portfele, które niezależnie od informacji kreują rynek. Medialny szum wykorzystują do akumulacji bądź dystrybucji, a także manipulują rynkami – wycinają ulicę zgarniając dla siebie cały zysk.

Na Smart Money można się wściekać, można próbować ich unikać, ale na końcu to oni zwykle liczą zyski. Można jednak zrozumieć jak działają na rynku i próbować naśladować ich ruchy. Mieczysław Siudek, poza bogatym doświadczeniem na rynkach finansowych jest jak na razie jedynym w Polsce uczniem Bryce’a Gilmore’a – twórcy metody overbalance. Stworzył oprogramowanie przeznaczone dla inwestorów – SmartInwestor. Prowadzi również serwis i prywatny blog pod adresem www.geometriarynku.pl

Motto Mieczysława Siudka Grają pieniądze, nie setupy jasno określa, gdzie kładzie nacisk podczas analizy rynków.


ZOBACZ TEMATY, WEŹ UDZIAŁ
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here