Naga MarketsTwarz Justina BennettaJustin Bennett jest inwestorem na rynku Forex i założycielem Daily Price Action, najpopularniejszego na świecie bloga o price action. Znany jest ze swoich licznych pomysłów inwestycyjnych na indeksach oraz walutach. W ostatnim komentarzu autor zauważa, iż para walutowa CAD/JPY zmierza w kierunku dolnego ograniczenia kanału wzrostowego, którego przebicie może spotęgować ruch spadkowy z zasięgiem nawet 400 pipsowym.


Zobacz również: Sprzedający bronią ważnego poziomu na GBP/JPY – Justin Bennett

Bennett nie analizuje tego crossa walutowego zbyt często, gdyż jak wspomina w jego opinii ta para ma tendencje do bycia nieco bardziej niestabilnym i niepewnym instrumentem niż inne pary, co może być problematyczne przy częstym zagrywaniu.

Kanał wyznaczony przez autor łączy dołki z 19 marca i 25 czerwca, z kolei górne ograniczenie obejmuje szczyty z 22 maja i 1 października.

– Ci którzy analizowali tygodniowy wykres, niewątpliwie widzą wzór głowy i ramion z lewym ramieniem, który zaczął się kształtować w grudniu 2017 r. – zauważa Justin.

Jednocześnie przebicie kanału wzrostowego powinno wywołać silniejszy impuls w dół do poziomu 80.50, czyli dołka z 2017 i 2018 roku. Bennett zacznie faworyzować pozycje krótkie, jeśli dzienne zamknięcie świecy będzie poniżej tego kanału.

CADJPY z możliwym ruchem na 400 pips – Justin Bennett

– Mimo scenariusza spadkowego nie zapominaj o innych istotnych poziomach, takich jak 83.90 i 82.30. Sądząc po akcji cenowej sięgającej marca zeszłego roku, oba obszary mogą przyciągnąć zwiększoną uwagę kupujących ten instrument – dodał.

Należy pamiętać, że para CAD/JPY w dalszym ciągu znajduje się w trendzie wzrostowym.

Zobacz również: Justin Bennett Price Action: Tygodniowe spojrzenie na 29 października – 2 listopada

– Mój negatywny sentyment do rynku ropy wspiera scenariusz wzrostowy dla CAD/JPY – podsumował Justin Bennett.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here