Naga MarketsNa notowaniach dolara kanadyjskiego (CAD) od dłuższego czasu obserwujemy umocnienie (w stosunku do wszystkich walut koszyka G8). W przypadku pary z japońskim jenem (JPY) wzrosty były co prawda niemrawe, jednak dzisiejsze rewelacje ze strony BoJ mogą odmienić sytuację.


Jak podają źródła cytowane przez Bloomberga, Bank Japonii najprawdopodobniej rozważa możliwość wprowadzenia ujemnych stóp procentowych w przypadku pożyczek. Dodatkowo posiedzenie BoJ zaplanowane jest na 27-28 kwietnia i zdaniem ekonomistów bank centralny zaprezentuje kolejne stymulanty luzujące w ramach mandatu polityki pieniężnej.

Informacja wywołała wzrosty na CAD/JPY – chociaż ich część została już skorygowana, to warto zachować czujność na początku przyszłego tygodnia. Cena z jednej strony pokonała linię trendu spadkowego rysowaną od szczytów z czerwca 2015 roku, jednak zdecydowanie istotniejszą wydaje się strefa 87.36-86.95 wyznaczana po minimach z sierpnia 2015 oraz tegorocznych szczytach. Cena ponownie testuje wspomniany opór w tym tygodniu i jeżeli udałoby się go pokonać, to wtedy inwestorzy mogą nastawiać się popytowo do przyszłego rozwoju sytuacji na parze krzyżowej w średnim terminie.

Na rozrysowaną poniżej strefę oporu uwagę zwracał również Krzysztof Wiwatowski w jednej ze swoich wcześniejszych analiz.

CADJPY D1 - wzrasta, jednak nadal pod ważnym oporem
CADJPY D1 – wzrasta, jednak nadal pod ważnym oporem

Schodząc jednak na wykres H1, widzimy, że jak na razie dolne ograniczenie strefy oporu, od trzech dni blokuje dalsze wzrosty. W piątek na jego wysokości rozrysowała się podażowa świeca pin bar, która jak na razie wywołała reakcję pro spadkową.

Analizowany instrument finansowy posiada w swojej ofercie broker XM. Możesz wykorzystać tę analizę na koncie z premią 30$ bez depozytu własnego!

CADJPY H1 - strefa oporu nadal nie daje za wygraną
CADJPY H1 – strefa oporu nadal nie daje za wygraną

Jeżeli BoJ w przyszłym tygodniu rzeczywiście wzmocni luzowanie, to fundamenty przemówią za wzrostami CAD/JPY. Jak na razie jednak obraz techniczny rozjeżdża się z tą projekcją.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here