Naga MarketsPo stosunkowo spokojnych wzrostach para walutowa CADJPY od ubiegłego tygodnia porusza się na południe. Na skutek tych spadków rynek jeszcze w ubiegły piątek pokonał a wczoraj przetestował od dołu lokalną (czerwoną) strefę oporu. Poziom ten zbiegał się wówczas również z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego z wcześniejszych spadków i to właśnie w jego okolicy pojawiła się reakcja podażowa, na skutek której obserwujemy trwające do teraz spadki.

Obecnie rynek testuje lokalne wsparcie. Wydaje się jednak, że poziom ten wkrótce powinien zostać pokonany i spadki powinny dotrzeć przynajmniej w okolice poziomu 82.10 i mierzenia 50% korekty Fibonacciego z wcześniejszego ruchu wzrostowego.

Biorąc pod uwagę stricte techniczne aspekty, strefa ta mogłaby stanowić linię szyi potencjalnej formacji głowy z ramionami (RGR) a jej pokonanie mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków.

Z technicznego punktu widzenia spadki te mogłyby dotrzeć nawet w okolice poziomu 80.64, który to precyzyjnie zbiega się z kwietniowymi i majowymi minimami.

By wykorzystać analizę i zainwestować już teraz sprawdź ofertę Brokera HotForex

CADJPY H1

Scenariusz alternatywny zakładałby natomiast pojawienie się reakcji popytowej i odrzucenie (zielonej) strefy wsparcia co mogłoby być sygnałem do ponownych wzrostów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułMetLife – trend spadkowy zagrożony?
Następny artykułEURGBP – czy to już koniec korekty?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here