Naga MarketsCiekawa sytuacja pojawiła się na wykresie CADJPY. Para poruszała się w trendzie spadkowym od czasu ustanowienia maksimum tego roku na poziomie 85.21. W piątek nastąpiło pokonanie linii trendu spadkowego, a wczorajsza świeca dzienna okazała się być świecą “matką” dla dzisiejszej tworząc formację Inside Bara.

CADJPY D1 – ostatecznym potwierdzeniem spadków będzie pojawienie się maksimum na MACD

Możemy wyznaczyć też linię trendu krótkoterminowego wzrostowego w jakim cena od początku czerwca kierowała się na północ. Miejsce przecięcia tych dwóch linii trendu i dolnej granicy IB znajduje się na poziomie 82.75, więc mamy potrójną konfluencję wsparć, pokonanie tego poziomu będzie mocnym sygnałem SELL i być może będziemy świadkami końca korekty wzrostowej, a para powróci do spadków. Maksimum świecy “matki” jest dokładnie na 61,8% zniesienia Fibonacciego, liczonego od tego rocznego maksimum co również może wspierać wersje spadkową. Oczywiście istnieje też opcja, że wsparcia nie zostaną pokonane, i wybicie z IB nastąpi górą, wtedy scenariusz spadkowy będzie już nie aktualny, dlatego warto poczekać ze zleceniem do godz. 16 tej na komunikat BoC.

Ważnym wydarzeniem, mającym wpływ na dalsze losy tej pary, może być jutrzejsze stanowisko dot. polityki monetarnej Bank of Canada i decyzja o wysokości stóp procentowych. W przypadku obniżenia z 1.75 do 1.50, waluta kanadyjska może się osłabić w stosunku do pozostałych, w tym i do japońskiego jena.


Analiza będzie weryfikowana w weekend zgodnie z założeniami cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką”. Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here