Naga MarketsSpoglądając na wykres tygodniowy zauważymy, że na skutek trwających od listopada ub.r. wzrostów rynek pokonał linię trendu spadkowego i dotarł w okolice poziomu 89.00, gdzie w drugiej połowie grudnia pojawiła się reakcja podażowa. Od tego czasu obserwowaliśmy spokojne spadki, które dotarły aż w okolice wspomnianej już linii trendu spadkowego, gdzie po re-teście pojawiła się reakcja popytowa. Po kilkutygodniowej konsolidacji, od trzech tygodni obserwujemy ponownie dynamiczne wzrosty.

CADJPY Weekly

Spoglądając na wykres dzienny zauważymy, że na skutek tych wzrostów rynek pokonał lokalny opór w okolicy poziomu 84.50.

CADJPY Daily

Warto zwrócić uwagę, że poziom ten zbiega się obecnie z mierzeniami:

  • 38.2% korekty Fibonacciego z całego ruchu wzrostowego,
  • 61.8% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu wzrostowego.

W dniu wczorajszym pojawiła się już silna reakcja podażowa i jeżeli tylko spadki będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu tej strefy. Pojawienie się tam reakcji popytowej i jej trwałe odrzucenie mogłoby być sygnałem do kontynuacji wzrostów. Jeżeli tak się stanie, te mogłyby dotrzeć nawet w okolice poziomu 89.00 (patrz wykres tygodniowy) co daje potencjalny zasięg w wysokości nawet 450 pips.

By wykorzystać analizę i zainwestować już teraz sprawdź ofertę Brokera HotForex

CADJPY H4


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułRynek wie lepiej niż Mario Draghi. Eurodolar mknie na północ
Następny artykuł4 dni silnych spadków brytyjskich 10-latków. Co dalej?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here