Naga MarketsPara walutowa CADJPY – czyli kurs kanadyjskiego dolara do japońskiego jena od marca 2020 porusza się w trendzie wzrostowym.

  • CADJPY w silnym trendzie
  • objęcie bessy na 2.5 letnich maksimach
  • cena ropy osłabia dolara kanadyjskiego

W okresie od czerwca 2020 do lutego 2021 notowania poruszały się w dość szerokiej, bo ponad 400p konsolidacji. Wybicie poziomu oporu konsolidacji było impulsem do silnych wzrostów, które w czwartek 18.03 dotarły do poziomu 88.08.

CADJPY dollar vs yen
CADJPY Daily – objecie bessy na szczytach

Po ustanowieniu 2.5 rocznego maksimum cena zaczęła gwałtownie spadać. Główną przyczyną takiego ruchu ceny był tracący do USD dolar kanadyjski, na którego z kolei miały wpływ spadające ceny ropy naftowej.

Jak wiemy CAD należy do walut surowcowych i jest silnie zależny od cen ropy naftowej. Aktualnie na USDCAD mamy formację objęcia hossy co sugeruje dalsze osłabienie CAD w kolejnych sesjach.

Wspomniane gwałtowne czwartkowe spadki spowodowały, że na wykresie CADJPY pojawiła się silna niedźwiedzia świeca, która utworzyła formację objęcia bessy.

Piątkowe notowania nie potrafiły wybić skutecznie z formacji, cena nadal znajduje się powyżej minimum świecy tworzącej objęcie bessy.

MACD wszedł w fazę spadkową sygnalizując przewagę podaży i bardzo prawdopodobne są dalsze spadki. Gdy w czerwcu 2020 pojawił się inside bar i MACD zaczął maleć, cena spadła o 380p… ( patrz wykres D1) czy sytuacja się powtórzy?

CADJPY H1 - pokonanie minimum świecy tworzącej objęcie bessy moze uruchomic podaż.
CADJPY H1 – pokonanie minimum świecy tworzącej objęcie bessy może uruchomić podaż.

Korzystając z wykresu H1, możemy pokusić się o wyznaczenie zakresu w jakim może się cena CADJPY poruszać w najbliższych sesjach. Na 87.70 utworzył się lokalny poziom S/R (wsparcia i oporu)- jego pokonanie może zanegować scenariusz spadkowy.

Gdyby jednak cena pokonała skutecznie 86.87 co wydaje się być bardzo prawdopodobne – spadki mogą dotrzeć do strefy popytu znajdującej się 100p niżej na 85.80.

Polecam:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax notowania na żywo | pkn orlen cena akcji | btc prognozy | usdpln |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here