Naga MarketsKurs dolara kanadyjskiego w konsolidacji. Wybicie na CADJPY aktywuje ruch kierunkowy?Para walutowa CADJPY osunęła się do poziomów z 2011 roku. Sprzyjał temu spadek notowań ropy naftowej dołujący dolara kanadyjskiego oraz strach na rynkach, który umacniał jena japońskiego. Jednak po wyznaczeniu dna, kurs CADJPY od kilku tygodni przebywa w zakresie. Jakie są dalsze perspektywy dla tej pary walutowej?


Masywne pin bary na wykresie tygodniowym CADJPY

Analizując kurs dolara kanadyjskiego do jena warto spojrzeć na wykres tygodniowy. Jak widać poniżej, utworzyły się tam dwa bardzo duże pin bary z długim dolnym knotem, które wyznaczają dno spadków i wskazują na potencjał do wzrostów.

Jednakże, po uformowaniu wspomnianych wyżej pin barów ruch wzrostowy nie nastąpił. Zamiast tego notowania CADJPY ugrzęzły w konsolidacji. Przyjrzymy się bliżej temu ruchowi bocznemu.

Zobacz też: Para walutowa EURGBP wróciła do 200-dniowej średniej. Gdzie skieruje się dalej?

Wykres tygodniowy pary walutowej CADJPY - 6 kwietnia 2020 r.
Wykres tygodniowy pary walutowej CADJPY – 6 kwietnia 2020 r.

Kurs dolara kanadyjskiego (CADJPY) respektuje opór w postaci luki spadkowej

Po przejściu na wykres 4-godzinny widzimy, że cena porusza się w zakresie od drugiego tygodnia marca, kiedy to wyznaczone zostało dno spadków. Wsparcie konsolidacji wypada w okolicach 73,28 a opór znajdziemy wokół poziomy 78,35.

Dla kontynuacji spadków, które miały miejsce przed ruchem bocznym, niezbędne jest przełamanie dolnego ograniczenia zakresu. Kurs zdaje się jednak ponownie zmierzać do obszaru oporu, który tworzy spory rozmiarów luka spadkowa.

Trwałe wybicie w górę ponad obszary przy 78,35 aktywowałoby w końcu potencjał wzrostowy wynikający z formacji pin bar (z wykresu tygodniowego). Najbliższy cel stanowiłby wtedy opór przy 79,86. Należy jednak pamiętać o tym, że ewentualny ruch wzrostowy byłby przeciwny do ogólnego trendu panującego na tym instrumencie.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.
Wykres 4-godzinny pary walutowej CADJPY - 6 kwietnia 2020 r.
Wykres 4-godzinny pary walutowej CADJPY – 6 kwietnia 2020 r.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here